Dva gola Norvežanina, "milioneri" spremni na veliku borbu i za tri sedmice
3035 pregleda 0 komentar(a)
Haland je bio dvostruki strijelac, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 18.02.2020. 23:05h

Borusija Dortmund nema rezultat koji joj garantuje miran revanš u Parizu, ali kada ima Erlinga Halanda onda su protivnici ti koji treba da strahuju.

"Milioneri" na revanš osmine finala Lige šampiona za tri sedmice idu s pobjedom od 2:1 nakon što im je to omogućio norveški golgeter.

Haland je bio čovjek odluke, pogađao je u 69. i 77, nije ga poremetilo ni to što je minut prije drugog pogotka mrežu njegove ekipe zatresao Nejmar.

Znalo se da će ovo biti vatren duel, i bio je takav kompletnih 90 minuta, s tim što se u posljednjih pola sata razigrao i do tada nezainteersovani PSŽ.

Haland je sada na brojci od 11 golova u sedam utakmica za Borusiju, a ove sezone je već 10 puta bio strijelac u Ligi šampiona (osam u dresu Salcburga).

Parižani su nakon 2:1 imali dvije velike prilike za izjednačenje - prvo je Mats Humels izblokirao Nejmara, a onda je i u posljednjim sekundama promašio Tijago Silva.