Herta preslišala Šalke, remi Lajpciga

Jusuf Poulsen, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.09.2018. 18:22h

Sjajnom pobjedom Herte u Gelzenkirhenu zaključeno je 2. kolo najjače njemačke lige. Izabranici iranskog trenera Pala Dardaija slavili su protiv Šalkea sa 2:0, i postali tek treća ekipa sa maksimalnim startom, nakon Bajerna i Volfsburga.

Berlince je do trijumfa vodio slovački vezista Ondrej Duda, koji je postigao oba gola. Prvi u 15. minutu, a onda u šestom minutu sudijske nadoknade. Minut ranije "pocrvenio" je ukrajinski vezsita Jevhen Konopljanka. Šalke je poražen u oba starta duela.

A današnji dan otvorila je utakmica Lajpciga i Diseldorfa na "Red Bul areni". Uzbudljiva, pogotovo nakon vodećeg gola Cimermana za goste u 47. minutu. Ipak, Francuz Žan-Kevin Ogustan je u 68. minutu dobio prvi bod Lajpcigu.

Ogustan je postigao gol u finišu prvog poluvremena, diskutabilno poništenog zbog ofsajda.