Het-trik Dibale, Napoli brojao do šest, Kalinić lansirao Milan

Juveov Argentinac dao osam golova u prva četiri kola
Paulo Dibala, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.09.2017. 20:58h

Juventus nije imao problema protiv Sasuola u gostima, a laganu utakmicu mu je omogućio Paulo Dibala, na startu sezone bez konkurencije najbolji igrač torinskog kluba.

Bilo je 3:1 za aktuelnog šampiona, a Argentinac je upisao het-trik za nešto više od 60 minuta i lansirao "damu" ka četvrtoj pobjedi u isto toliko kola Serije A.

Dibala je pogađao za 1:0, 2:0 i 3:1, pa je sada na cifri od osam golova u prva četiri kola, čime je postao prvi strijelac.

"Morali smo da uradimo sve i zaboravimo meč sa Barselonom u Ligi šampiona. Het-trik? Bio je ovo dan kada vam sve ide, ali želim da zahvalim treneru Masimilijanu Alegriju na podršci koju mi daje. Šta mi je rekao? Da radim ono što želim", rekao je Dibala.

Juve se tako pridružio Interu na prvom mjestu, a korak drži i Napoli koji je deklasirao Benevento (6:0).

Napolitanci su lideri zbog najbolje gol-razlike, a protiv novog prvoligaša je sve bilo riješeno nakon 15 minuta kada su Alan i Lorenco Insinje donijeli dva gola prednosti.

Na poluvremenu je već bilo 4:0, a mrežu protivnika su pored Alana i Insinjea tresli i Dris Mertens (het-trik) i Hose Kaljehon.

Benevento je jedina ekipa koja nije postigla gol u prva četiri kola u italijanskom šampionatu.

Slavio je i Milan (2:1), i to na krilima Nikole Kalinića, dvostrukog strijelca.

"Rosoneri" su na "San Siru" imali problema sa Udinezeom, ali su golovi Hrvata u 22. i 31. minutu donijeli timu iz Grada mode treću pobjedu.

Lacio je slavio na gostovanju Đenovi (3:2), a istakao se dvostruki strijelac Ćiro Imobile.

Milan - Udineze 2:1