Jovetićeva serija bez kraja: Sa klupe donio pobjedu Monaku

68 pregleda 0 komentar(a)
Jovetić, Foto: L'ekip
Ažurirano: 16.03.2018. 21:52h

Stevan Jovetić je nastavio najbolji golgeterski ritam u karijeri.

Naš reprezentativac postigao je osmi gol u sezoni, šesti na posljednjih pet mečeva - pogodio je mrežu Lila za pobjedu Monaka od 2:1 na stadionu "Luj II".

Utrčao je iz drugog plana, Mutinjo ga na vrijeme pronašao, a Jovetić efektno prebacio golmana gostiju.

Iako je u velikoj formi, Jovetić je utakmicu počeo na klupi, jer je trener Leonardo Žardim ukazao šansu oporavljenom Radamelu Falkau.

Na poluvremenu, kod 1:1, uveo ga je umjesto Keite Baldea, a 15 minuta kasnije Jovetić je pogodio za vođstvo.

Jovetić je u 2018. godini, na sedam mečeva, računajući dva u Kupu Francuske, postigao osam golova.

Lil je poveo u 16. minutu, golom Motibe, izjednačio je Roni Lopes u 42.

Monako je ostvario 11. pobjedu u posljednjih 15 kola (četiri remija). Čvrsto je na drugom mjestu sa sedam bodova više od Marseja, koji u nedjelju dočekuje Lion.