Totenhem bolji od Mančester sitija (1:0), "redsi" savladali "zmajeve" 2:0
5742 pregleda 0 komentar(a)
Son je bio čovjek odluke u Londonu, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.04.2019. 21:00h

Liverpul je opravdao ulogu favorita protiv Porta (2:0) i napravio veliki korak ka polufinalu Lige šampiona.

Na "Enfildu" je sve bilo riješeno u prvih 25 minuta.

"Redsi" su poveli u 5. preko Keite, onda je u 26. pogodio i Firmino, pa je tim Jirgena Klopa stekao sigurnu prednost pred duel u Portugalu.

Mogao je Porto i da unese neizvjesnost, ali su bolje šanse propustili domaći.

Mnogo uzbuđenja se očekuje u revanšu Totenhema i Mančester sitija, jer Sparsi na revanš na "Etihad" idu s golom prednosti (1:0).

Totenhem je kaznio Siti, koji je rano promašio penal (Ljoris je zaustavio Aguera), ali i koji je u većem dijelu meča bio pasivan.

U šahovskoj partiji Poketina i Gvardiole presudio je pogodak Sona u 78. minutu, a problem za Sparse predstavljaju povrede Kejna i Alija, koji su ranije morali da napuste igru...

Sjutra se sastaju Mančester junajted - Barselona i Ajaks - Juventus.

96
Završen je i meč u Londonu. Totenhem je pogotkom Sona savladao Siti.
Whistle
96
Posljednja šansa za Siti u Londonu - probao je Delf glavom.
Shot
90
Završen je meč u Liverpulu - domaćin je slavio 2:0 protiv Porta.
Whistle
89
Dvostruka izmjena u Sitiju. Umjesto Mareza i Davida Silve u finišu će igrati Sane i De Brujne.
Substitute
86
Novi problemi za Totenhem. Povrijedio se i Ali, zamijenio ga je Ljorente.
Substitute
Pogledajte pogodak Sona i ne baš sjajnu reakciju Edersona.
81
Poketino mijenja - izašao je Vinks, u igri je Vanijama.
Substitute
78
Vodi Totenhem protiv Sitija - stijelac je Son.
Goal
73
Na "Enfildu" je Origi zamijenio Manea.
Substitute
73
Siti prijeti, ali i dalje bez ozbiljne šanse. Delf je probao sa preko 25 metara.
Shot
71
Prva izmjena Pepa Gvardiole. Žezus je ušao umjesto Aguera.
Substitute
64
Liverpul traži i treći gol protiv Porta. Opet je probao Salah...
Shot
Pogledajte duel Delfa i Kejna, zbog kojeg je napadač Totenhema morao da napusti igru.
58
Kejn je napustio igru nakon što ga je neoprezno na zglob nagazio Delf. Na terenu je sada Moura.
Substitute
48
Poništen je gol Manea zbog ofsajda. Ostaje Liverpul - Porto 2:0.
Offside
47
Sterling je testirao Ljorisa, koji je opet bio na visini zadatka. Nema golova u Londonu.
Shot
46
Počela su druga poluvremena.
Whistle
45
Završena su prva poluvremena: Liverpul golovima Keite i Firmina vodi 2:0 protiv Porta, a pogodaka nema u duelu Totenhema i Sitija, gdje je Aguero promašio penal.