Lovćen grabi: Božović i Vukčević presudili Mornaru

93 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Lovćena, Foto: Arhiva “Vijesti”
Ažurirano: 19.10.2014. 08:51h

Lovćen užurbanim koracima grabi ka evropskoj zoni - Cetinjani su protiv Mornara zabilježili šestu pobjedu na posljednjih osam mečeva i dodatno se približili vodećoj četvorci.

Ekipa Mojaša Radonjića rano je otvorila goste, već u 2. minutu - Draško Božović je lijepim volej-udarcem olakšao domaćima put ka pobjedi.

Cetinjani su čuvali vođstvo do poluvremena, imali su dvije prilike da ga udvostruče (Đurišić i Martinović), ali su rizikovali i da prime gol, nakon što je Rotković u 41. minutu izašao sam na golmana Perovića, koji je dobro reagovao.

Činilo se da su Cetinjani riješili sve dileme kada je Nikola Vukčević u 75. minutu skrenuo Božovićev šut u mrežu za 2:0, ali se Rotković pet minuta prije kraja pobrinuo za neizvjestan finiš.

Vušurović je, međutim, u 89. minutu potvrdio slavlje Cetinjana.

"Zaslužena pobjeda i bodovi koji nam dosta znače”, kazao je Vanja Tatar, kapiten Lovćena.

"Brzo primljeni gol nas je poremetio, nismo uspjeli do kraja da se vratimo. Nismo iskoristili šanse, Lovćen svoje jeste”, kazao je Mladen Vukićević, trener Mornara.

Lovćen - Mornar 3:1 (1:0)

Cetinje - Stadion „Obilića poljana”. Gledalaca: 500. Sudija: Miraš Cerović (Podgorica). Pomoćnici: Dejan Šaković (Podgorica) i Vladan Todorović (Nikšić). Strijelci: D. Božović 2, Vukčević 81, Vušurović 89 - Rotković 84. Žuti kartoni: Radunović, Vukčević (Lovćen), Vukmarković, Božović, Radulović (Mornar).

Lovćen: Perović, Radunović, V. Martinović, Tatar, Vukčević, Delić (Kosović), Bogdanović, Vučić, Brnović (I. Martinović), Božović, Đurišić (Vušurović).

Mornar: Ivanović, Mrvaljević (L. Merdović), Graovac, Arsenijević, Radulović, Božović, Kalezić (B. Merdović), Rotković, Vojvodić, Jovančov (Lalošević), Vukmarković.