Milan pobijedio Đenovu i preuzeo vrh tabele

Milan se sa 27 bodova nalazi na čelu tabele, ali i ima utakmicu više od prvih pratioca Juventusa koji igra u nedjelju protiv Ćezene i Udinezea koji će sjutra igrati protiv Intera.
Zlatan Ibrahimović, Foto: Fonet
Ažurirano: 02.12.2011. 23:10h

Milanezi su poveli u 56. minutu kada je sa bijele tačke precizan bio Zlatan Ibrahimović. Penal je skrivio bivši igrač Milana Kaha Kaladze, oštrim startom upravo nad Ibrahimovićem, zbog kojeg je dobio i drugi žuti karton pa je morao da napusti igru.

Brojčanu prednost šampion Italije iskoristio je u 79. minutu kada je Antonio Noćerino postavio konačnih 2:0.

Milan se sa 27 bodova nalazi na čelu tabele, ali i ima utakmicu više od prvih pratioca Juventusa (26) koji igra u nedjelju protiv Ćezene i Udinezea (24) koji će sjutra igrati protiv Intera.

Inače, utakmica na stadionu "Luiđi Feraris" je prekinuta u prvom poluvremenu pošto su navijači Đenove bacili suzavac zbog kojeg su gledaoci na tribinama imali poteškoća kao i kolman Milana Marko Amelia, koji se nalazio ispod tribine gdje su navijači aktivirali napravu.

Sudija je nakratko prekinuo meč koji je nastavljen poslije desetominutne pauze kada se razišao dim.