Milan srušio Juventus golom iz spornog penala

Na "San Siru" je presudio gol Robinja u 31. minutu. Prethodno je sudija Ricoli dosudio igranje rukom Isle i pokazao na bijelu tačku...
6 komentar(a)
Milan, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.11.2012. 22:09h

Milan je od marta prošle godine čekao na pobjedu protiv Juventusa u zvaničnim mečevima i došla je u trenutku kada je vjerovatno to malo ko očekivao - „rosoneri” su velikog rivala savladali sa 1:0, a "staru damu" definitivno najviše boli način na koji je izgubila.

Juve je poslije svega što se događalo ove sezone (i nakon što su ga sudije gurale na svakom terenu širom Apenina) dočekao da izgubi na, blago rečeno, sumnjiv način - i opet je u režiji Nikole Ricolija, sudije koji ga je prije skoro mjesec lansirao ka pobjedi nad Katanijom na Siciliji.

Ricoli - ovaj arbitar je u 31. minutu dosudio igranje rukom Mauricija Isle (prethodno je glavom šutirao Antonio Noćerino) i na asistenciju pomoćnika De Marka pokazao na bijelu tačku.

Italijanski mediji su odmah bili složni da penala nije bilo, ali su kasnije ipak spustili loptu.

"Na usporenom snimku se vidi blagi kontakt rukom Isle, gotovo neprimjetan prije nego je udario loptu leđima", piše torinski "Tutosport".

Nakon velikih protesta gostiju, Robinjo je matirao Đanluiđija Bufona, Milan je poveo i kasnije svim silama branio tu prednost koju je, inače, i zaslužio u prvom poluvremenu.

Najbolju šansu za šampiona je propustio Mirko Vučinić - u 83. minutu je šutirao sa sedam, osam metara, Marko Amelija je već bio savladan, a onda se niotkud stvorio Kevin Konstant i odbranio prazan gol...

Alegri: Bravo Milan, ali penal nije bio

Trener Milana Masimilijano Alegri je atipični Italijan - priznao je nakon velike pobjede da penal nije postojao.

"S klupe je izgledalo kao čist penal. Kasnije sam na snimcima vidio da nije bio... Imali smo veliku želju da pobijedimo ovu utakmicu, a Juve je praktično imao samo jedan ozbiljan šut na gol. Čestitam mojim igračima, bili su zaista fantastični", rekao je Alegri.

Vršilac dužnosti trenera "stare dame" Anđelo Alesio je bio ironičan.

"Ne smijem ni da pomislim šta bi se desilo da je Juventus na ovakav način pobijedio na "San Siru", kazao je Alesio.

"Violi" bod u Torinu

Serija Fiorentine od pet pobjeda zaredom je prekinuta u Torinu - "viola" je osvojila bod na Olimpijskom stadionu zahvaljujući golu Munira El Hamdauija šest minuta prije kraja utakmice.

Marokanac je ušao u igru samo dva minuta ranije kada je zamijenio Argentinca Fakunda Ronkalju.

Torino je, inače, dva puta vodio (Alesio Ćerći i Valter Birsa), a prvi gol za Fiorentinu je dao Gonsalo Rodriges iz spornog penala.

Stefan Savić je odigrao cijeli meč, a kod prvog pogotka protivnika je, kao i cijela odbrana, slabo reagovao.

Stevan Jovetić je i ovaj meč propustio zbog povrede, a u sastavu Torina nije bilo Marka Bakića.

"Zadovoljan sam drugim poluvremenom. Ubrzali smo ritam, izjednačili, a onda nakon nesrećnog gola opet pronašli snagu da izborimo remi. Definitivno nismo zaslužili da izgubimo", istakao je Vinćenco Montela, a onda i pojasnio da će njegov tim u narednim mečevima biti mnogo jači.

"Igrali smo bez Pizara i Jovetića. S njima u sastavu možemo da budemo samo bolji", jasan je Montela.

Roma je pogotkom Matije Destra u 5. minutu osvojila tri boda u Peskari, a Sampdorija je upisala i drugi trijumf zaredom - nakon što je savladana Đenova, sada je pala i Bolonja.

"Bili smo previše pasivni, moramo da eliminišemo neke greške ako želimo da pobjeđujemo u kontinuitetu", rekao je Zdenjek Zeman nakon što je pobijedio ekipu koju je u maju uveo u Seriju A.

Đenova je bila bolja od Atalante u Bergamu i to joj je prva pobjeda poslije šest vezanih poraza.

Atalanta – Đenova 0:1 (Bertolaći 39)

Kjevo - Sijena 0:0

Peskara – Roma 0:1 (Destro 5)

Sampdorija – Bolonja 1:0 (Poli 61)

Torino – Fiorentina 2:2 (Ćerći 40, Birsa 76 – Rodriges (penal) 74, El Hamdaui 84)

Milan - Juventus 1:0 (Robinjo (penal) 31)