Napoliju samo bod protiv Kaljarija

1 komentar(a)
Napoli, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 21.12.2013. 22:47h

Napoli nikako ne može da poveže seriju pobjeda u prvenstvu i time opravda epitet jednog od favorita u Seriji A.

Nakon trijumfa nad Interom u prošlom kolu Napolitanci su stali na Sardiniji - Kaljari je zasluženo osvojio bod (1:1), pa sastav Rafaela Benitesa već šest kola ne može da sastavi dva dobra meča u prvenstvu...

Domaćin je poveo u 9. minutu preko Nenea, a izjednačio je Gonsalo Iguain u 19. sa bijele tačke nakon spornog penala koji je iznudio Goran Pandev u duelu sa Danijeleom Kontijem.

Gostima je u nastavku i poništen gol Hosea Kaljehona (takođe sporna odluka zbog ofsajda) zbog čega su uslijedili veliki protesti Napolitanaca...

Sve to je bilo pravi uvod u 17. kolo koje će obilježili veliki gradski derbi - Inter sjutra veče igra sa Milanom i želi da prekine seriju od četiri meča bez pobjede u prvenstvu (tri remija i poraz).

Novost je da će utakmici moći da prisustvuju i Interovi "ultrasi" jer je Fudbalski savez Italije preinačio prvobitnu odluku i ukinuo kaznu po kojoj je sjeverna tribina "Đuzepe Meace" trebalo da bude zatvorena.

Roma će, takođe s najvatrenijim navijačima, dočekati Kataniju, Juventus gostuje Atalanti (opet bez Mirka Vučinića), a Fiorentina Sasuolu.

Kaljari - Napoli 1:1 (Nene 9 - Iguain (penal) 19)

Livorno - Udineze 1:2 (Siligardi 32 - Lopes 10, Erto 65)