Pari Sen Žermen bolji od Liona u uvertiri za početak prvenstva

Pari Sen Žermen, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 01.08.2015. 22:20h

Pari Sen Žermen je opravdao ulogu apsolutnog favorita u Superkupu Francuske, pošto je večeras na „Saputo stadionu” u Montrealu savladao Lion sa 2:0.

U kanadskom Kvebeku osvajaču triple krune je viceprvak Francuske bio ravnopravan rival samo u prvih 11 minuta.

Tada je nakon slobodnog udarca lopta došla do Davida Luiza, koji je ubacio sa desne strane i pogodio Serža Orijea na petercu. Golman „lavova” Antoni Lopes je bio nemoćan.

„Sveci” su potom iskoristili pad u igri rivala da preko Urugvajca Edinsona Kavanija dupliraju prednost već u 17. minutu.

Šampion je dominirao, dozvolivši igračima Liona da upute tek jedan udarac u okvir gola njemačkog golmana Kevina Trapa.

Utakmica u Kanadi je bila definitivno zaključena kada je vezista Liona Maksim Gonalon spario žute kartone u 63. minutu.

Pari Sen Žermen je dominirao protiv Liona, i pokazao da će i ove sezone biti prvi favorit za naslov prvaka.

Sveci” su na neutralnom terenu došli do svog petog Superkupa Francuske u istoriji kluba, a trećeg uzastopnog. Prethodna četiri osvajali su 1995, 1996, 2013. i 2014. godine.