Real igra za 12, Juventus za treću titulu šampiona Evrope
70 pregleda 0 komentar(a)
Real Madrid, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.06.2017. 20:55h

Noć za pamćenje, noć za istorju - Real je postao jedini tim koji je odbranio titulu od kada se elitno takmičenje igra u proširenom formatu.

Dva puta zaredom prvak Evrope posljednji put je bio Milan 1989. i 1990. godine.

Do druge uzastopne, treće u posljednje četiri godine, a ukupno 12. titule, Real je došao pobjedom nad Juventusom 4:1, u finalu u Kardifu.

Nakon izjednačenih 45 minuta, i po igri, i po rezultatu, Real je u drugom poluvremenu potpuno kontrolisao utakmicu, odigrao u šampionskom stilu i deklasirao rivala. Ronaldo je doveo Real u vođstvo, nakon perioda odlične igre Juventusa, koji je izjednačio spektakularnim pogotkom Mandžukića.

U drugm dijelu, Kazemiro, ponovo Ronaldo, i na kraju Marko Asensio donijeli su madridskom klubu ubjedljiv trijumf.

Ova generacija, koju vodi Zinedin Zidan, ušla je i u istoriju „kraljevskog kluba“, koji je poslije 59 godina istovremeno šampion Evrope i Španije.

Juve ostaje najveći gubitnik u najvećim utakmicama - bio je to sedmi poraz „stare dame“ u devet finalnih mečeva Lige (Kupa) šampiona.

Tok meča

90. minut - gotovo je, i zvanično. Marko Asensio je postigao četvrti gol za Real.

Kros uzdigutih ruku, uz ovacije sa tribina, izlazi sa terena. Umjesto njega ušao je Morata.

86. minut - sve je, po svemu sudeći, gotovo - Kvadrado je dobio drugi žuti katon.

Juve ima igrača manje i dva gola zaostatka.

Izlazi Isko, nakon još jedne odlične utakmice, a ušao je Marko Asensio.

Sve manje vremena za Juventus, koji kroz igru ne može da priprijeti Realu.

Pokušao je Aleks Sandro iz prekida, nije to bilo daleko, ali je Navas kontrolisao loptu.

Na drugoj stra.ni, Dibalu je zamijenio Lemina. Nije pokazao mnogo mladi Argentinac, prva zvijezda Juventusa...

Ulazi Garet Bejl, iz igre ide Benzema.

Real ima ootpunu kontrolu i igre i rezultata.

Juventus bez daha, nemoćan da napravi pritisak, pokuša da bapravi preokret...

Ronaldo je postigao 600. gol u karijeri

65. minut - Ronaldo je u finalu dobio dvije lopte, i obje pretvorio u gol.

Modrić je sjajno prošao po desnoj strani, a Portugalac uletio između defanzivaca Juventusa i sa peterca savladao Bufona.

Ronaldo je postigao 10 golova od četvrtfinala do finala.

Kakav golgeter.

61. minut - Kazemiro je Zidanov džoker, čovjek iz sjenke, ali za najveću scenu - 2:1, sjajan šut Brazilca, sa više od 30 metara, Bufon pokriven, lopta je zakačila i Kediru.

54. minut - pokušao je Luka Modrić sa 20-ak metara, Bufon siguran.

Nije Juventus krenuo kao na početku meča, sa namjerom da postigne gol.

Real je izašao visoko na presing da spriječi protok lopte do Dibale, ali je Kros bio previše agresivan i dobio je žuti karton.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Nakon prvih 45 minuta finala Lige šampiona rezultat je 1:1.

Juventus je počeo blistavo, u uvodu meča imao tri opasne situacije, i jednu šansu, ali je Real poveo golom Kristijana Ronalda, njegovim 104. u ovom takmičenju.

Ronaldo je postao prvi fudbaler koji je postizao golove u tri finala Lige šampiona.

Bio je to 500. gol Reala u elitnom klupskom takmičenju.

Šest miniuta kasnije, Matio Mandžukić je golgeterskim remek-djelom, poravnao rezultat.

Juve je, kada se sve sabere, pokazao više, ali predstoji neizvjesnih i uzbudljivih 45 minuta.

Nema uzbuđenja nakon spektakularnog gola Mandžukića za 1:1.

Očekivano, Real i Juventus smanjuju rizik, kako se bliži kraj poluvremena.

26. minut - remek djelo Marija Mandžukića - hrvatski napadač spektakularnim pogotkom, udarcem preko glave sa 14-15 metara donio je izjednačenje Juventusu.

Zasluženo.

20. minut - to je Ronaldo, jedan i jedini, neprikosnoveni golgeter.

Prva lopta, šut i gol.

Sjajna akcija Reala, razvučena je odbrana Juventusa, Ronaldo je iz prve sa ivice šesnaesterca poslao loptu van Bufonovog dometa.

Ronaldo neprimjetan u prvih 20-ak minuta, Real potpuno bezopasan...

Real je smirio situaciju na terenu, nakon žestokog starta Juventusa, koji je, očigledno, imao namjeru da pokuša da što brže postigne gol.

Prvi žuti karton - dobio ga je Dibala, nakon što je izgubio loptu, a onda sa leđa oborio Krosa.

7. minut - sjajan početak Juventusa, po lijevoj strani probleme prave Aleks Sandro i Mandžukić.

Nakon njihove akcije stvorena je i prva velika šansa - Pjanić je sa 17.-18 metara šutirao u donji desni ugao, briljantno je odbranio Navas,

4. minut - Juventis agresivan, veoma visoko su izašli igrači italijanskog tima.

Osvojili su loptu u opasnoj zoni, Iguain stvorio prostor za udarac sa 20-ak metara, ali je Navas, uz malo problema, zaustavio njegov pokušaj.

3. minut - prvi šut ka golu, Iguain je tukao glavom, ali nije bilo problema za Navasa.

Počelo je finale Lige šampiona.

Bliži se početak najvažnije utakmice u sezoni.

Sjajna atmosfera u Kardifu, igrači su spremni da izađu na teren, dok "Black Eyed Peas" završavaju mini koncert.

Bio je to dobar muzički šou, ali pravi šou tek predstoji.

Fudbalska sezona večeras dostiže vrhunac na stadionu "Milenijum" u Kardifu.

Igra se finale Lige šampiona. Real protiv Juventusa.

Real igra za evropsku istoriju, da postane prvi tim, koji je odbranio titulu od kada se elitno takmičenje igra u proširenom formatu, i od kada je fudbal postao globalni fenomen...

Tim Zinedina Zidana igra i za klupsku slavu, za mjesto u analima "kraljevskog kluba", koji je 1958. godine posljednji put bio istovremeno prvak Španije i Evrope.

I jedan veliki golgeterski skor, fudbaleri Reala mogli bi da dostignu u utakmici svih utakmica - fali im jedan pogodak do brojke od 500 golova u Ligi (Kupu) šampiona.

I za Juventus je ovo meč koji ima istorijski karakter - od 1996. godine najpopularniji italijanski klub čeka na trofej u Ligi šampiona.

Juve je igrao osam finala, a doživio čak šest poraza, od kojih jedan i od Reala 1998. godine, a posljednji od Barselone 2015.

Za Điđija Bufona, jednu od kultnih fudbalskih figura 21. vijeka, ovo je vjerovatno posljednja šansa da karijeru iz snova zaokruži trofejom koji mu nedostaje.

Toliko toga je u igri, a do trofeja pokušaće da dođu sljedeći timovi.

Real, očekivano, sa Iskom u startnoj postavi, a Bejlom, lokalnim momkom, na klupi.

I Masimilijano Alegri odlučio se za očekivan, najjači sastav, onaj koji u dva meča nije primio gol od Barselone.