Roma opet na drugom mjestu, Berardi het-trikom srušio Milan (video)

"Vučica" s bodom prednosti ulazi u gradski derbi sa Lacijom
1 komentar(a)
Vasilios Torosidis, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 17.05.2015. 20:58h

Roma u gradski derbi protiv Lacija, koji se igra u nedjelju od 15 časova, ulazi s bodom prednosti nakon što je na "Olimpiku" savladala Udineze sa 2:1.

"Vučica" je tako dobila ono što je željela, a odgovor na pitanje ko je bliži Ligi šampiona biće poznat nakon duela sa "nebesko-plavima" u pretposljednjem kolu Serije A.

Za Romu je meč loše počeo jer je Hrvat Stipe Perica već u 9. minutu donio prednost "zebrama".

Rađa Naingolan je, međutim, u posljednjim trenucima prvog dijela poravnao, a onda je Vasilios Torosidis u 65. iskoristio lošu reakciju odbrane gostiju i donio tri velika boda Rimljanima.

Sasuolo slavi Domenika Berardija - napadač je postigao sva tri gola u pobjedi nad Milanom (3:2).

Prvi pogodak je postigao je u 11. minutu. Šutirao je sa ivice kaznenog prostora, Dijego Lopes nije najbolje reagovao, uspio je, ipak, nekako da ukroti loptu, ali suviše kasno.

Sudija Marko Guida i pomoćnici su smatrali da je lopta prešla gol niju i "rosoneri" su morali da krenu sa centra.

Petnaestak minuta prije odlaska na odmor, drugi pogodak domaćina.

Odbrana Milan je pogriješila, a Berardi je opet savladao Lopesa.

Gosti su zahvaljujući Đakomu Bonaventuri i Aleksu uspjeli da izjednače, ali je Berardi novi golom presudio da Sasuolo upiše tri boda.

Milanezi su od 57. minuta igrali sa igračem manje, jer je Bonaventura dobio drugi žuti karton.

U 94. minutu “pocrvenio” je još jedan igrač Milana, a u pitanju je Suso.

Da Berardiju leže "rosoneri", pokazuje i podatak da im je na istom mjestu, januara prošle godine dao četiri pogotka.

Đenova je poslije preokreta deklasirala Atalantu sa 4:1 i dva kola prije kraja preskočila Sampdoriju na tabeli u borbi za plasman u Ligu Evrope.

"Grifoni" sada imaju 56 bodova na 5. mjestu, jedan više od Fiorentine (koja ima meč manje), a dva od gradskog rivala koji je juče poražen od Lacija.

Atalanta je u Bergamu povela golom Pinilje, ali je potom uslijedila goleada gostiju - Pavoleti, Bertolaći i dva puta Falke donijeli su bodove koji bi mogli da znače izlazak na međunarodnu scenu.

A Atalanta je uprkos teškom porazu opstala, jer je Kaljari izgubio od Palerma (1:0) i dva kola prije kraja i teoretski izgubio prvoligaški status.

Roma - Udineze 2:1 (Naingolan 45, Torosidis 65 - Perica 19)

Sasuolo - Milan 3:2 (Berardi 13, 31, 79 - Bonaventura 33, Aleks 51)

Atalanta - Đenova 1:4 (Pinilja 18 (penal) - Pavoleti 30, Bertolaći 57, Falke 61, 73)

Kaljari - Palermo 0:1 (Vaskes 9)

Torino - Kjevo 2:0 (Lopes 51, 69)

Verona - Empoli 2:1 (Moras 24, Sala 67 - Saponara 6)