Totenhem silan na jugu - 4:1 protiv Sautemptona

Tim koji je prošle sezone sve do finiša bio u aktivnoj trci za titulu nastavio je da prati vodeću četvorku - Čelsija, Liverpula, Sitija i Arsenala, ali i da čuva petu poziciju pred naletom Mančester junajteda, od kojeg ima tri boda više.
Totenhem, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.12.2016. 22:03h

Totenhem je napunio mrežu Sautemptona u gostima - 4:1, u posljednjem meču 18. kola Premijer lige.

Domaći su poveli na "Sent Meriju" već u drugom minutu, golom Van Dijka glavom nakon prekida, ali se u nastavku utakmice pitala samo četa Maurisija Poketina.

Izjednačio je Dele Ali u 19. minutu, glavom na centaršut Rouza sa lijeve strane, da bi Hari Kejn početkom nastavka, na sličan način nakon kornera Eriksena, donio potpuni preokret.

Саутгемптон - Тоттенхэм 1:4. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/17. 18 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Sve je bilo gotovo u 57. minutu, kada je Redmond faulirao Sona u gol-šansi, skrivio penal i zaradio crveni karton.

Iako je Kejn sa bijele tačke poslao loptu visoko preko gola, bilo je samo pitanje kojom će razlikom "sparsi" slaviti na kraju.

Son u 85. i Dele Ali u 87. minutu pogodili su za ubjedljivih 4:1.