Šestica Bajerna u Beogradu, istorijska noć Levandovskog, Atletiko se kocka

Bavarci deklasirali Crvenu zvezdu na stadionu "Rajko Mitić" - bilo je 6:0 uz četiri pogotka poljskog golgetera
16147 pregleda 38 komentar(a)
Pakleni golgeter: Robert Levandovski, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 26.11.2019. 23:29h

Odigrane su utakmice petog kola grupne faze Lige šampiona.

Crvena zvezda - Bajern 0:6 (0:1)

Gorecka 14, Levandovski (penal) 53, 60, 64, 68, Toliso 90.

Totenhem - Olimpijakos 4:2 (1:2)

Ali 45+1, Kejn 50, 77, Orije 73 - El Arabi 6, Semedo 19.

Zemaletdinov (autogol) 11, Bender 54.

Ono što su Bajern i Robert Levandovski uradili u Beogradu dugo će se pamtiti.
Bavarci su deklasirali Crvenu zvezdu, bilo je čak 6:0, a Poljak pokazao kakav je golgeter - dao je četiri gola, i to za 14 minuta i 34 sekundu, i ispisao istoriju kao najbrži igrač u Ligi šampiona kojem je to uspjelo.
Levandovski je pogađao za 2:0, 3:0, 4:0 i 5:0, a upisali su se i Leon Gorecka i Korektan Toliso, pa je Zvezda nakon pet kola na gol-razlici 3:19.
Totenhem je gubio 2:0 od Olimpijakosa, ali mu to nije smetalo da u velikom stilu proslavi prolaz na debiju Žozea Murinja pred domaćim navijačima - slavio je 4:2 i kolo prije kraja otklonio sve dileme. Dva gola je dao Hari Kejn, po jedan Dele Ali i Serž Orije.
Jedina dilema u grupi B je ko će u Ligu Evrope - Olimpijakos mora da savlada Zvezdu u Pireju da bi dočekao proljeće na međunarodnoj sceni.
GRUPA A
Real i PSŽ su odigrali pravi derbi, pun uzbuđenja. Na kraju je bilo 2:2, iako je domaćin desetak minuta prije kraja imao dva gola prednosti.
"Sveci" su tako i matematički osigurali prvo mjesto, a do boda su ih doveli Kilijan Mbape i Pablo Sarabia.
GRUPA C
Mančester siti je prvi uprkos remiju protiv Šahtjora na "Etihadu" (1:1, strijelci Gindogan, pa Solomon). Ukrajincima bi ovaj bod mogao mnogo da znači, jer sada imaju jedan više od Dinama, a dva od Atalante.
Šahtjor je bolji u međusobnom skoru od "modrih", a u posljednjem kolu dočekuje Atalantu koju je savladao u Milanu.
Bergamaski su večeras dominirali protiv Dinama, slavili su 2:0 - pogađali su Luis Muriel i Alehandro Gomes.
GRUPA D
Juventus je pobijedio Atletiko u derbiju i stavio tačku - u osminu finala ide sa prvog mjesta.
Jedini gol u Torinu postigao je Paulo Dibala, ali je bio maestrana - Argentinac je u finišu prvog poluvremena matirao Jana Oblaka iz slobodnog udarca iz mrtvog ugla...
"Kolćonerosi" su sada u situaciji da moraju da savladaju Lokomotivu u Madridu u posljednjem kolu, kako ne bi zavisili od meča Bajer - Juventus. Njemački tim ima bod manje od izabranika Diega Simeonea.
Bejl je pogodio stativu iz slobodnog udarca u 94. minutu. Završen je i meč u Madridu, Real - PSŽ 2:2.
Završeno je pet utakmica, igra se još samo Real - PSŽ.
Još jedan gol Bajerna na stadionu "Rajko Mitić" - upisao se Toliso na asistenciju Perišića za ogromnih 6:0.
Kakav finiš u Madridu - PSŽ je izjednačio u samo dva minuta. Sarabia je pogodio za 2:2.
Mbape je smanjio prednost Reala - 2:1.
Novi pogodak Benzeme - Real vodi protiv PSŽ-a 2:0.
Levandovski je postigao četiri gola za 14 minuta i 31 sekundu. Niko to do sada nije uspio u Ligi šampiona.
Četvrti gol za Totenhem, drugi na meču za Kejna - Sparsi vode 4:2 protiv Olimpijakosa.
Problemi za Zinedina Zidana - Eden Azar je morao da napusti igru zbog povrede članka.
Totenhem je od 0:2 stigao do 3:2 protiv Olimpijakosa. Sada je strijelac Orije.
Levandovski nema milosti - dao je i četvrti gol Zvezdi, za 5:0. To mu je 27. ove sezone u svim takmičenjima.
Šahtjor je izjednačio u Mančesteru protiv Sitija. Strijelac je Solomon.
Opet Levandovski, upisao je het-trik za samo 11 minuta - Bajern vodi 4:0.
Drugi pogodak Levandovskog za vođstvo Bajerna 3:0 u Beogradu.
Poveo je i Siti protiv Šahtjora, strijelac je Gindogan.
Levandovski je iznudio, a onda i iskoristio penal u Beogradu - Bajern vodi 2:0 protiv Crvene zvezde.
Već je 2:2 u Londonu, Totenhem je protiv Olimpijakosa izjednačio golom Kejna.
Atalanta ima dva gola prednosti protiv Dinama. Nakon Murijela, upisao se i Papu Gomes.
Počelo je drugo poluvrijeme na šest terena.
Zanimljiv finiš prvog poluvremena viđen je u Madridu, gdje je prvo sviran penal za PSŽ, i to uz crveni karton golmana Reala Kurtoe.
Na kraju je odluka promijenjena - penal nije dosuđen, Kurtoi je isključenje poništeno zbog faula nad Marselom na centru.
Vodi i Juventus protiv Atletika, pogodio je Dibala maestralno iz slobodnog udarca.
Totenhem je smanjio protiv Olimpijakosa na 2:1. Upisao se Ali.
VAR je poništio gol Levandovskog. Ostaje Zvezda - Bajern 0:1.
Pogodio je Levandovski, i to iz treće šanse koju je imao. Bajern ima 2:0 protiv Zvezde.
Atalanta vodi protiv Dinama, Murijel je strijelac iz penala.
Novi šok za Totenhem. Golom Semeda Olimpijakos vodi 2:0.
Vodi i Real Madrid, pogodio je Benzema protiv Pari Sen Žermena.
Bajern je krunisao bolju igru u Beogradu i poveo protiv Crvene zvezde golom Gorecke.
Olimpijas vodi protiv Totenhema u Londonu. Pogodio je El Arabi.
Završene su dvije utakmice. U grupi A Galatasaraj i Klub Briž su remizirali, dok je u grupi D Bajer savladao Lokomotivu u Moskvi. Opširnije ovdje.
Kristijano Ronaldo se vratio u prvi tim Juventusa nakon što je preskočio duel za vikend protiv Atalante. Portugalac će igrati u tandemu sa Paulom Dibalom.
Od 21 sat je na programu šest utakmica 5. kola Lige šampiona. Derbiji su u grupi A i D, gdje se sastaju Real - PSŽ odnosno Juventus - Atletiko.
Spektakl je u Beogradu - Crvena zvezda dočekuje Bajern, dok će u istoj grupi Totenhem igrati protiv Olimpijakosa u sjevernom Londonu.
Mančester siti je veliki favorit protiv Šahtjora, a zanimljivo bi moglo da bude u duelu Atalante i Dinama. Meč u Milanu imao je i predigru, jer su se ispred stadiona sukobe grupe navijača.