Crnogorski as predvodio šampiona do trijumfa u Bolonji pa je razlika u odnosu na Napoli sada dvocifrena
4 komentar(a)
Mirko Vučinić, Foto: REUTERS
Ažurirano: 16.03.2013. 22:12h

Juventus odavno osjeća miris Skudeta, a nakon pobjede u Bolonji je za još korak bliži odbrani titule.

Pobjeda od 2:0 na „Dal'Ari” imala je i junaka, i to u liku Mirka Vučinića, strijelca i asistenta u 20. trijumfu "stare dame".

Crnogorski napadač je prvo promašio veliku šansu kod 0:0 (imao je, istina, i Alesandro Dijamanti na drugoj strani, kao i Alberto Đilardino), a onda je u 62. minutu majstorski okrenuo Brazilca Nalda u šesnaestercu i špic udarcem matirao odličnog Đanluku Kurćija za sedmi pogodak u Seriji A ove sezone.

Već tada je postalo jasno da Bolonja nema šta da traži, a potvrda je stigla 11 minuta kasnije kada je meč i definitivno riješen - Klaudio Markizio i Vučinić su odigrali dupli pas, italijanski vezista je izašao sam pred gol i poklon u vidu šeste asistencije ove sezone kapitena "sokola" nije propustio.

I onda je trener Antonio Konte napravio logičan potez i riješio da nagradi Vučinića odmorom prije ostalih, jer je od 82. dao šansu Alesandru Matriju.

"Svaka pobjeda je dragocjena, jer su nam nakon njih šanse za titulu sve veće. Ima dosta utakmica do kraja, potrebno je samo da ostanemo fokusirani", rekao je Đanluiđi Bufon.

Konte je na kraju meča upao u probleme i to sa stručnim štabom protivnika jer je poslije drugog gola, kako navode italijanski mediji, provokativno slavio.

"Ovo je pitanje poštovanja", kazao je trener Bolonje Stefano Pioli.

Katanija je u direktnom okršaju za evroscenu slavila protiv Udinezea na Siciliji sa 3:1.

Strijelci za domaćina su bili Argentinac Alehandro Gomes (dva puta) i Franćesko Lodi.

Sjutra se nastavlja i borba za plasman u Ligu šampiona - Milan ni bi trebalo da ima problema sa Palermom na "San Siru", Fiorentina čeka Đenovu, dok Lacio i Inter gostuju Torinu odnosno Sampdoriji.

Bolonja - Juventus 0:2 (Vučinić 62, Markizio 73)

Katanija - Udineze 3:1 (Gomes 49, 67, Lodi 72 - Murijel 81)