Bogdanović vodio Srbiju, Hrvatska tek u posljednjih 10 minuta slomila otpor Mađarske

Marjanović, Foto: FIBA
Ažurirano: 01.09.2017. 20:15h

Košarkaši Srbije naišli su na žestok otpor Letonije, ali su i destkovani pokazali koliko su kvalitetni - u meču, koji je prelomljen u finišu, izabranici Saše Đorđevića su slavili 92:82.

Bogdan Bogdanović je postigao 30 poena, Milan Mačvan 14 uz 10 skokova, a Boban Marjanović 13.

Kod Letonaca, Davis Bertans 23, njegov brat Dairis 16, a Kristaps Porzingis 18.

"Pobjeda je pobjeda. Letonija je tim velikog ofanzivnog potencijala. Važno je da smo slavili, veoma je to bitno za samopouzdanje", rekao je Bogdanović.

U grupi C, u kojoj je i Crna Gora, Hrvatska je opravdala ulogu favorita protiv Mađarske (67:58), ali je 30 minuta imala mnogo problema.

Izabranici Aca Petrovića tek su u posljednjoj četvrtini slomili otpor autsajdera, u kojoj su zaigrali čvršće u odbrani i zaustavili rivala na samo pet poena. Mađarska je bila u drugom poluvremenu oslabljena neigranjem povrijeđenog asa Barselone Adama Hange.

Bojan Bogdanović je predvodio Hrvatsku sa 23 poena, Dario Šarić je ubacio 15.

"Znao sam da će biti teško, svaka prva utakmica je takva, a i Mađarska je igrala iznad svojih mogućnosti. Imali su dobru podršku navijača, nosili su ih cijelo vrijeme. Najvažnije je da smo pobijedili, a analiziraćemo gdje smo griješili, zašto smo rivalu dozvolili toliko ofanzivnih skokova", kazao je Bojan Bogdanović, koji je na parketu proveo 37 minuta.

"To je u redu, nikakav problem", rekao je najbolji hrvatski igrač u današnjem meču.

U istoj grupi, Češka nije imala problema protiv Rumunije - 83:68.

Košarkaši Belgije pobjedom su otvorili takmičenje u grupi D.

Očekivano, savladali su Veliku Britaniju 103:90. Maksim de Zeuv je postigao 23 poena, a Sem van Rosom 19.

U derbiju, Rusija je u "Fenerbahče areni" u Istanbulu bila bolja od Turske rezultatom 76:73.

Grupa C: Mađarska - Hrvatska 58:67, Španija - Crna Gora 99:60, Rumunija - Češka 68:83;

Grupa D: Belgija - Velika Britanija 103:90, Srbija - Letonija 92:82, Turska - Rusija 73:76.