Crna Gora pobijedila Tursku

Izabranice selektora Miodraga Baletića savladale su danas domaćina, selekciju Turske 72:47 (25:13, 21:7, 9:11 i 17:16).
1 komentar(a)
Ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore, Foto: Košarkaški savez Crne Gore
Ažurirano: 30.05.2012. 20:47h

Fenomenalnom igrom u prvom poluvremenu, košarkašice Crne Gore stigle su do ubjedljive pobjede protiv domaćina Turske 72:47, u prvom kolu na “Kepez kupu” u Antaliji.

Od starta su izabranice Miodraga Baletića jasno stavile do znanja rivalu da su u ovom trenutku kvalitetniji rival. Već nakon prvih 10 minuta bilo je jasno da će “crvene” slaviti, a Jelena Škerović i saigračice ni u drugoj četvrtini nisu smanjivale ritam, pa su na poluvremenu imale plus 26 (46:20).

Milica Jovanović sredinom treće četvrtine pogodila je za maksimalnih plus 30 (51:21), nakon čega je naša selekcija smanjila ritam, što je domaćin iskoristio i ublažio poraz.

Najefikasnija u selekciji Crne Gore bila je Snežana Aleksić sa 15 poena (šest skokova), a dvocifren učinak imale su i Iva Perovanović (14 poena i devet skokova), Milica Jovanović (13) i Jelena Dubljević (10), dok je Jelena Škerović pored sedam poena, imala i šest skokova i sedam asistencija.

U redovima reprezentacije Turske jedina igračica sa dvocifrenim učinkom bila je Kuanitra Holingsvort sa 10 poena.

U drugom meču prvog dana turnira, Bjelorusija je savladala Japan 57:50.

Sjutra se naša selekcija od 16 sati sastaje sa Bjeloruskinjama.

Turska - Crna Gora 47:72 (13:25, 7:21, 11:9, 16:17)

Antalija - Dvorana: “Kepez arena”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Tomita (Japan), Kartal, Sari (Turska).

Turska: Palazoglu 5, Kartaltepe, Akaja 2, Tunčluer 4, Alben 5, Čırak 4, Horasan 9, Čaglar 4, Dalgalar 4, Canıtez, Ural, Holingsvort 10.

Crna Gora: Knežević, Škerović 7, Baletić, Popović 4, Aleksić 15, Dubljević 10, Milošev, Perovanović 14, Turčinović 4, Jovanović 13, Milutinović, Bigović 5.