Danilovgrad iznenadio Ulcinj, sigurni Mornar, Lovćen i Mogren

"Građani" vodili već dio meča u Ulcinju. Mogren opet ubacio "stotku". Lovćen od minus 16 do pobjede, Mogren u posljednjoj četvrtini slomio otpor ABS Primorja
80 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 19.11.2011. 23:16h

Senzacija u Ulcinju. Danilovgrad je neočekivano, ali zasluženo stigao do pobjede.

Gosti su vodili od starta meča, a domaćin je jurio prednost i u 35. minutu preokrenuo na 58:54.

Međutim, “građani” su u finišu zaigrali odlično i stigli do druge pobjede ove sezone na krilima Filipa Patkovića (31 poen, 12 skokova).

Do pete pobjede u isto toliko utakmica, košarkaši Mornara došli su na način koji polako počinje da plaši sve rivale u Erste košarkaškoj ligi.

Četvrti put su prebacili „stotku”. Jedinstvo nije imalo nikakvih šansi, Barani su od starta dominirali i na kraju slavili sa 112:75.

Teodo je vodio od starta meča protiv Lovćena, a u trećoj četvrtini prednost je bila i 16 poena.

Međutim, to Tivćanima nije bilo dovoljno da slave. Igrači Lovćena su se probudili, zaigrali daleko bolje i minut i 40 sekundi prije kraja stigli do izjednačenja (65.65).

U samoj završnici Nikola Pavlićević je pogodio trojku, a njegov imenjak Đoković bio precizan sa linije penala, za slavlje izabranika Dragana Radovića.

Mogren je opravdao ulogu favorita protiv ABS Primorja.

Gosti su bili ravnopravan rivale u prve tri četvrtine, da bi u posljednjih deset minuta ekipa Željka Božovića dodala gas i rutinski meč privela kraju.

Sjutra: Podgorica - Sutjeska (18).

Ulcinj - Danilovgrad 63:69

Ulcinj - Dvorana Gimnazije. Gledalaca: 250. Sudije: Kaluđerović (Nikšić), Lakićević (Budva), Kajević (Bijelo Polje). Rezultat po četvrtinama: 12:20, 24:18, 8:9, 19:22.

Ulcinj: Latković 15, Đurišić 15, Kuveljić, Jovović, Taflaj, Klikovac 2, Milić, Lalović 10, Medenica 11, Milatović 2, Marojević 6, Soćanac 2.

Danilovgrad: Ratković 21, Kunjić 13, Vuković, Skendžić, Đergović, Stojanović, Radonjić, Krivaćević, Novaković, Cebalović 2, Mrdak 2, Patković 31.

Mornar - Jedinstvo 112:75

Bar - Dvorana “Topolica”. Gledalaca: 250. Sudije: Lepetić (Herceg Novi), Kostić (Ulcinj), G. Vojinović (Nikšić). Rezultat po četvrtinama: 28:19, 27:21, 29:10, 28:25.

Mornar: Pajović 4, Damjanović, Sarajlija 9, Kasalica 7, Ivanović 10, Skot 13, Jelenić 9, Radosavljević 10, Sekulović, Pavić 23, Vujošević 3, Barović 24.

Jedinstvo: Radović 2, Mušović, Miljić 4, Ljujić 24, Omerović 9, Kovačević, Tičević, Knežević 7, Nišavić 1, Babača, Rajović 11, Leković 17.

Teodo - Lovćen 67:73

Tivat - Dvorana „Župa“. Gledalaca: 200. Sudije: Dragojević, Jokić, Koljenšić (Podgorica). Rezultat po četvrtinama: 25:15, 12:15, 21:13, 9:30.

Teodo: Mijović 9, Danilović, Bulajić 7, Pekić 5, Ćalić 11, Bošković 2, Subotić 2, Rondović 10, Staničić 6, Ljujić 3, Milošević 12, Lučić.

Lovćen: Stojanović 2, Đoković 14, Milošević, Pavlićević 23, Vrbica 8, Borilović, Koprivica, Lopičić 12, Zejak 11, Milić, Jablan, Latković 3.

Mogren - ABS Primorje 82:63

Budva - Dvorana „Rea”. Gledalaca: 100. Sudije: R. Vojinović, Janjušević (Nikšić), Savović (Podgorica). Rezultat po četvrtinama: 27:11, 22:19, 15:21, 24:12.

Mogren: Fatić 7, Seferović 16, Reljić 3, Manojlović, Đoković, Vučurović 17, Šestović 14, Osmajić 8, Maričić 5, Suša 7, Mazalica, Dovadžija 5.

ABS Primorje: S. Arapović, Papović, Misinezović, D. Arapović, Krivokapić 2, Devrnja 16, Bulatović 8, Kovačević 11, Radak 5, Baćović 19, Brajović 2, Savić.