Juniori poraženi od Italije, sa Njemačkom za 11. mjesto

“Azuri” su se, tako, revanširali našoj selekciji za poraz u grupi (62:54), pa će za 9. mjesto igrati protiv Srbije.
865 pregleda 0 komentar(a)
Muška juniorska košarkaška reprezentacija

Muška juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore u nedjelju će igrati za 11. mjesto na Evropskom prvenstvu u Grčkoj - izabranici Darka Vujačića poraženi su danas od Italije 78:67 (15:11, 23:16, 24:22, 16:18), u prvom duelu za plasman od 9. do 12. mjesta.

Naši juniori, koji su ranije ostvarili cilj i izborili opstanak u A diviziji, vodili su jedino na startu meča (4:0), dok je ostatak pripao Italijanima, koji su početkom posljednje četvrtine imali i plus 17 (66:49).

“Crveni” se, međutim, nijesu predali, pa su preko sjajnog Tomaševića prišli na samo minus tri (63:66), četiri i po minuta prije kraja. Italija je, ipak, odbila ovaj napad i zabilježila pobjedu…

Najnolji u crnogorskoj selekciji bio je Bojan Tomašević sa 24 poena i osam skokova, dvocifren je još bio samo Viktor Vujisić (11). Kod Italija najefikasniji je bio Proćida sa 23 poena.

Naša selekcija u meču za 11. mjesto igraće protiv selekcije Njemačke.