Kaha Laboral se oprostila od titule

Duško Ivanović, Foto: REUTERS
Ažurirano: 01.06.2011. 20:40h

Kaha Laboral neće braniti titulu osvojenu prošle sezone! Ekipa Duška Ivanovića je i u trećoj utakmici polufinalne serije poražena od Barselone, ovog puta 71:61 (20:16, 15:15, 18:15, 18:15).

Prvo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj igri u kojoj su gosti imali minimalnu prednost.

Domaći sastav je, u punoj dvorani "Fernando Buesa", prvi put poveo u finišu prve dionice (14:12) zahvaljujući Batistu.

Međutim, Katalonci su brzo vratili prednost i sačuvali je do odlaska na odmor (35:21).

Meč je riješen sredinom treće četvrtine kada se Barselona odlijepila na plus 10 (41:31) nakon čega je utakmicu mirno privela kraju.

Istini za volju, Baskijci su u 35. minutu poenima Pau Ribasa prišli na minus dva (53:55), ali to je, ispostavilo se, bio posljednji trzaj još uvijek aktuelnog šampiona Španije.

Huan Karlos Navaro je za pobjednički tim dao 13 poena, 12 je djelo Alana Andersona, a 10 Koste Perovića.

U domaćem sastavu Fernando San Emeterio je upisao 14, a Pau Ribas 10 koševa.

Jedan od razloga poraza Kahe Laboral leži u činjenici da Mirza Teletović nije imao šuterski dan. Dao je svega devet poena uz katastrofalan šut iz igre.

Za dva poena je šutirao 7-2, a za tri 3-1, a uhvatio je osam lopti.

Vladimir Dragičević je na teren proveo nešto više od četiri minuta, a dao je dva poena i imao jedan skok.

Rival Barseloni u finalu biće bolji iz duela između Real i Bilbaa, koji vodi u seriji 2-1.