Mirotić odličan u pobjedi Čikaga, Vučeviću falio skok za dabl-dabl

50 pregleda 0 komentar(a)
Mirotić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 19.03.2015. 07:38h

Po završetku meča u kojem je Čikago pobijedio Indijanu (103:86), trener Pejsersa Frenk Vogel je izjavio:

"Mirotić je spektakularan igrač. "Ne samo u drugom poluvremenu, stvorio nam je puno problema. Velika je prijetnja na šutu za tri poena, sjajan u skoku. On je, zaista, čudo od "oružja" sa klupe, a mi, jasno, nismo odradili dobar posao na njemu", rekao je Vogel.

Nikola Mirotić je bio najbolji pojedinac Bulsa, iako je slabo šutirao trojke. Za skoro 31 minut igre, Mirotić je upisao 25 poena (za dva poena 8-7, za tri poena 7-1, sa linije bacanja 9-8), od čega 20 u drugom poluvremenu, a dodao je i devet skokova, te po dvije asistencije, ukradene lopte i blokade.

Pokazao je da zaslužuje veću minutažu, i kad se vrati povrijeđeni Taj Gibson.

"Koja je moja uloga?. Ne znam. I ako igram 10 minuta, ne interesuje me. Kad sam na terenu, pokušaću da igram dobru odbranu i napad , kako bih pomogao ekipi", rekao je Mirotić.

"Želim da se Taj (Gibson) vrati na teren, jer nam je potreban. Što se mene tiče, ekipa je najvažnija a pred nama je 13 utakmica. Svaki narednu duel je važan, idemo korak po korak", dodao je Mirotić.

Mirotić u martu na devet utakmica ima prosjek 20,3 poena po meču, što je znatno više od prethodnog najboljeg mjeseca decembra, kada je prosječno postizao 9,9 poena.

"Sjajno je vidjeti mlade igrače koji pokazuju svoju vrijednost i talenat i pomažu nam da pobjeđujemo", pohvalio je Mirotića i Pau Gasol, koji je upisao 19 poena i 12 skokova u pobjedi protiv Indijane.

Jedan skok falio je i Nikoli Vučeviću za dabl-dabl učinak u porazu Orlanda protiv Dalasa (107:102).

Centar crnogorske reprezentacije je igrao 27 i po minuta i uknjižio 12 poena (šut iz igre 9-4, sa linije bacanja 4-4), devet skokova, po jednu asistenciju, ukradenu loptu i blokadu.

Nikola Peković zbog povrede nije igrao u neuspjehu Minesote protiv Toronta (105:100).

Košarkaši Golden Stejta pobijedili su na svom parketu Atlantu sa 114:95., u derbiju večeri.

Meč je obilježio Harison Barns sa 25 poena, dok je Andre Iguadala dodao 21 i šest asistencija, dok je Stefon Kari upisao dabl-dabl učinak od 16 poena i 12 asistencija.

U ekipi Atlante po 16 poena postigli su Pol Milsap i Demar Kerol, koji je imao i 12 uhvaćenih lopti.

Za Golden Stejt na ovom meču nije nastupao Klej Tompson.

Golden Stejt sada ima 54 trijumfa i 13 poraza, dok Atlanta ima 53 pobjeda i 15 poraza.

Majami - Portland 108:104 (Vejd 32 p, G. Dragić 20 p, 11 sk - Oldridž 34 p)

Klivlend - Bruklin 117:92 (Mozgov 17 p, Smit 17 p - Vilijams 20 p)

Filadelfija - Detroit 94:83 (Smit 15 p, Ričardson 14 p - Koldvel-Poup 20 p)

Toronto - Minesota 105:100 (Derozan 21 p - Martin 37 p)

Čikago - Indijana 103:86 (Mirotić 25 p, 9 sk, Danlivi 21 p - Hil 13 p)

Milvoki - San Antonio 103:104 (Antetokumpo 19 p, Iljasova 17 p - Grin 20 p, Dankan 19 p)

Oklahoma siti - Boston 122:118 (Vestbruk 36 p, 10 sk, Kanter 22 p - Smart 25 p, Bas 20 p)

Dalas - Orlando 107:102 (Novicki 25 p, Elis 21 p - Oladipo 19 p, Harkles 18 p)

Sakramento - Los Anđeles Klipers 105:116 (Gej 23 p - Pol 30 p, 11 sk, Ridik 27 p)

Golden Stejt - Atlanta 114:95 (Barns 25 p, Igudala 21 p - Kerol 16 p, 12 sk)

Juta - Vašington 84:88 (Hejvard 26 p - Vol 24 p, Pirs 18 p)