7 komentar(a)
KK Mornar, Foto: Instagram
Ažurirano: 29.09.2016. 20:02h

U probranom društvu 40 klubova u premijernoj sezoni Lige šampiona, naći će se i Mornar.

Barani su mjesto u novom Fibinom takmičenju zaslužili večerašnjom impresivnom pobjedom nad Igokeom u revanšu kvalifikacija 83:60, čime su uveliko premašili minus dva iz prvog duela (69:71) u Laktašima.

U dvorani Topolica, tim Đorđija Pavićevića je ne samo nadigrao rivala, već i najavio da će imati dosta toga da ponudi u sezoni u kojoj će debitovati u ABA ligi.

"Lijepo je što smo na ovaj način otvorili novu, i za nas istorijsku sezonu. Kontrolisali smo igru i tempo od samog starta, dobro stajali u odbrani, i zadovoljstvo je veće što smo izborili plasman u grupnu fazu ovog eminentnog takmičenja. Želim i da se zahvalim navijačima, ali i KSCG koji nam je omogućio nastup u FIBA Ligi šampiona", kazao je nakon duela trener barskog sastava.

Nakon sedam minuta revanša, gosti su vodili 13:7. Dovoljno da se Mornar uozbilji i serijom 11:0 preuzme rezultatsko kormilo, koje do kraja nije ispuštao.

Na poluvremenu je bilo 36:23 za domaće, koji žestokom odbranom nisu dozvolili rivalu da dođe da daha, već nakon tri četvrtine riješivši pitanje pobjednika (57:41)...

Najefikasniji igrač duela bio je Amerikanac Antabija Voler sa 25 poena (7/8 za dva, 3/8 za tri poena), Nemanja Krstić je dodao 19.

Novi košarkaški hepening u dvorani Topolica zakazan je za subotu, kada će u prvom kolu ABA lige gostovati Partizan (19).

U Ligi šampiona, Mornar će biti dio grupe D sa Strazburom (Francuska), Avelinom (Italija), Iberostar Tenerifama (Španija), Ostendeom (Belgija), Cibonom (Hrvatska), Mega Leksom (Srbija) i Juventusom (Litvanija).

Prvi meč Barani će igrati 18. oktobra sa Ostendeom.

Mornar - Igokea 83:60 (20:17, 16:6, 21:18, 26:19)

Bar - Sportska dvorana "Topolica". Gledalaca: oko 2.000. Sudije: Bulto (Španija), Shulga (Ukrajina), Cmikievitz (Poljska).

Mornar: Hadžibegović 2, Čalić 2, Krstić 19, Džons 10, B. Radunović 4, M. Radunović 2, Mijović 6, Elis 5, Vujošević 2, Voler 25, Dikerson 6.

Igokea: Pašajlić 6, Mićović 3, Talić 9, Šibalić 9, Nikolić, Milošević 2, Albijanić 2, Radivojević 10, Mahković 3, Fortenberi 6, Rikić 10.