Novi poraz Crne Gore uz svega 14 datih poena u nastavku

Glavni razlog poraza leži u činjnici da su izabranici Mihaila Pavićevića u drugom poluvremenu ubacili svega 14 poena, uz svega 37 odsto šuta za dva poena (35-13).
58 pregleda 0 komentar(a)
Mladi košarkaši, Foto: FIBAEUROPE.COM
Ažurirano: 14.07.2014. 17:05h

Treći uzastopni poraz mlade košarkaške reprezentacije Crne Gore na Evropskom prvenstvu na Kritu.

Na startu faze u borbi za plasman od 13. do 20. mjesta, “crveni” su poraženi od Švedske, u meču u kome su samo dva puta uspjeli da izjednače (17:17, 38:38).

U dva navrata je naša selekcija prilazila na minus dva (27:26, 36:35), ali je to bilo premalo da se izbjegne poraz.

Sve ostalo pripalo je Skandinavcima koju su kontrolisali dešavanja na teren i trijumf niti jednog trenutka nije dolazio u pitanje.

Ništa bolji nisu bili ni u šutu iza linije 6,75 metara (22 odsto, 18-4), pa je poraz sasvim logičan slijed događaja na terenu dvorane “Univerzitet”.

Crna Gora je koliko-toliko igrala dobro do 27. minuta, a onda pada konačna odluka o pobjedniku.

Kod rezultata 45:41, Šveđani prave seriju 13:0 i stižu do maksimalnih plus 17 (58:41).

Do kraja su “crveni” pokušavali da nprave preokret, ali bez uspjeha.

Mašan Vrbica (13 poena, osam skokova) i Milija Miković (12) su bili najbolji kod naše selekcije.

U redovima Švedske, istakli su se Nikolas Spires (15), Niklas Larsona (11) i Valter Lindstom (10).

U drugom meču u grupi H, Letonija je savladala Bugarsku 69:63 (19:22, 11:13, 20:17, 17:11).

Sjutra Crna Gora igra protiv Letonije, a meč je zakazna za 11.30 sati po našem vremenu.

Švedska - Crna Gora 65:47 (22:17, 14:16, 11:8, 18:6)

Krit - Dvorana: „Univerzitet”. Gledalaca: 120. Sudije: Travicki (Poljska), Mahlin (Rusija), Demetriu (Kipar).

Švedska: Kovaček, Šuberg 6, Spires 15, Lindstrom 10, Davit 9, Ramsted 2, Lofberg, Eliason 8, Ismaili 4, Jaderšten, Larson 11, Bergang.

Crna Gora: Đurović 4, Raičević 2, Mrdak, Žižić 5, Vušović, Vrbica 13, Milović, Miković 12, Pavićević 1, Kovačević 1, Pajović 4, Drašković 5.