Pobjede CSKA, Olimpijakosa i Reala

1 komentar(a)
Ažurirano: 10.04.2013. 21:52h

CSKA Moskva je bila apsolutni favorit u duelu sa Kahom laboral i to je dokazala na terenu.

Ekipa Etore Mesine je povela od starta meča, Španci su uspjeli samo da smanje na 8:6, pa je pitanje pobjednika riješeno do odmora, kada su Rusi stekli 15 poena prednosti (50:35).

Na početku treće dionice CSKA je došao do plus 17 (58:41), a u posljednjoj i do 79:60 za rutinski završetak meča i 12. pobjedu u 13 mečeva pred svojim navijačima, kada su u pitanju mečevi doigravanja za plasman na završni turnir.

Soni Vims je za pobjednički tim dao 19 poena, Miloš Teodosić (pet asistencija) je dodao 17, a Nenad Krstić i Saša Kaun po 16.

Fabijen Kozer je za Kahu laboral upisao 17 koševa (8-8 za dva), a Andres Noćioni 16 (devet skokova).

Olimpijakos je trijumfovao protiv Anadolu Efesa, a junak pobjede bio je Jorgos Printezis, za koga gosti nisu imali rješenje.

Krilo Pirejaca je meč završio sa 26 poena (11-7 dvojke, 7-4 trojke) i bio je jedini dvocifreni u svom timu.

U gostujućem timu istakli su se Kerem Gonlum (17 koševa, pet skokova) i Džamon Lukas (10, šest asistencija).

Utakmica je riješena sredinom posljednje četvrtine, kada je Olimpijakos poveo 62:56.

Anadolu Efes je uspio trojkom Džordana Farmara, 30-ak sekundi prije kraja, da priđe na 65:62, a tačku na trijumf aktuelnog prvaka Evrope stavio je Vasilis Spanulis sa linije penala.

Real je neočekivano lako izašao na kraj sa Makabijem.

Izraelski šampion je odigrao dobro prvu četvrtinu, nakon koje je stekao devet poena prednosti (23:14), a na startu druge trojkom Silvana Landesberga poveo 26:14.

Međutim, od tog trenutka pa do kraja meča na terenu je postojao samo jedan tim - Real.

Do odmora Madriđani su napravili seriju 24:1 i preokrenuli na 38:27.

Fenomenalna igra u drugoj dionici dala je krila domaćim košarkašima, koji su u nastavku radili šta su htjeli i jedina dilema je bila sa koliko razlike će “ponos Izraela” biti ispraćen sa parketa.

Rudi Fernandez (15) i Nikola Mirotić (14) predvodili su domaći sastav, dok u redovima Makabija nijedan igrač nije dao dvocifren broj poena.

Najefikasniji su bili Šon Džejms i Riki Hikmen sa po devet koševa.

CSKA Moskva - Kaha laboral 89:78 (26:19,24:16, 23:23, 16:20)

Olimpijakos - Anadolu Efes 67:62 (17:15, 16:17, 17:14, 17:16)

Real Madrid - Makabi 79:53 (14:23, 24:9, 21:16, 20:10)