Real bolji od Fenera

56 pregleda 0 komentar(a)
Serhio Ljulj, Foto: Euroleague
Ažurirano: 03.12.2015. 23:24h

I bez pomoći Rudija Fernandesa, Real je savladao Fenerbahče i došao do važnih bodova u borbi za plasman u Top 16 fazu.

Serhio Ljulj je za pobjednički tim dao 17 poena, a Gustavo Ajon 15. Jan Veseli je predvodio goste (20).

CSKA je u drugom derbiju večeri u gostima savladao Brose baskets. Ključnu prednost „armejci” su ostvarili u finišu treće četvrtine, kada je na semaforu stajalo 66:77.

Blistao je Nando de Kolo sa 27 poena i 11 asistencija, a sjajnu rolu imao je Kori Higins (23). Ovaj duel nije imao preveliki značaj, jer su oba tima već osigurala prolaz.

Anadolu Efes se revanširao Cedeviti za poraz u Istanbulu. Sjajan period igre Efesa viđen je sredinom posljednje dionice.

Poslije serije 17:2, gosti su tri minuta prije kraja preokrenuli na 75:70 i rutinski su meč priveli kraju.

S obzirom na to da su Emporio Armani i Limož poraženi, Efes i Cedevita se nalaze na korak od druge faze.

Najzaslužniji za važan trijumf Efesa bio je Dario Šarić sa dabl-dabl učinkom (16 koševa, 10 skokova), dok je u domaćem timu najbolji bio Miro Bilan sa 18 pogodaka.