Marko Simonović, Foto: Kkcrvenazvezda.rs
Ažurirano: 19.11.2015. 18:19h

Košarkaški reprezentativac Srbije Marko Simonović ostaće u Crvenoj zvezdi do kraja sezone, objavio je danas beogradski klub.

Simonović je, nakon sezone u francuskom Ortezu, početkom oktobra potpisao kratkoročni, dvomjesečni ugovor sa Zvezdom koji je produžen do ljeta.

"U međuvremenu, od 30.septembra, svojim učinkom i ponašanjem na terenu puno je pomogao crveno-bijelima i pokazao da tim, trener Dejan Radonjić i cio klub mogu da se oslone na njegovo veliko iskustvo i kvalitet", navodi se u saopštenju Zvezde.

Simonović je nedavno protiv Bajern Minhena odigrao 150. utakmicu u dresu Zvezde. On je tokom sezone 2013/14. bio je kapiten crveno-bijelih, sa kojima je osvojio Kup Radivoja Koraća.

Sa reprezentacijom Srbije osvojio je srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Španiji i četvrto mjesto na evropskom šampionatu u Francuskoj prethodnog ljeta.