Šok u Pireju, Slukas vodio Fener do lagane pobjede nad Baskonijom

Žalgiris iznenadio Olimpijakos i napravio brejk
slukas, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 18.04.2018. 20:44h

Fenerbahče je očekivano poveo 1-0 u četvrtfinalnoj seriji protiv Baskonije, pobjedom u Istanbulu, rezultatom 82:73, dok je Žalgiris šokirao Olimpijakos u Pireju i napravio brejk, slavivši 87:78 nakon produžetka.

Olimpijakos je u prvoj četvrtini imao 15 poena prednosti, da bi pred sami kraj drugog perioda gosti izjednačili.

Do kraja je viđen tijesan meč. Žalgiris je vodio 72:69 minut do kraja, da bi trojkom Spanulisa, nakon koje je uslijedilo nekoliko neiskorištenih napada, pa je meč otišao u produžetak.

U dodatnih pet minuta mnogo bolji i sigurniji bio je litvanski tim.

Domaćima je presudio veoma loš šut sa linije za slobodna bacanja, 13/21, i čak 15 grešaka, dok je Žalgiris imao samo sedam izgubljenih lopti.

Najefikasniji u Olimpijakosu bio je Vasilis Spanulis sa 25 poena, uz čak pet trojki, dodao je još i 9 asistencija i 2 skoka.

U Žalgirisu je odličan bio Brendon Dejvis sa 21 poenom uz 8 skokova, od čega 6 ofanzivnih, i 3 blokade.

U Istanbulu, odlični su bili od starta izabranici Željka Obradovića i već u prvoj četvrtini imali dvocifrenu prednost, koja je rasla i do 20 poena pred kraj prvog poluvremena.

Odličan je bio Kostas Slukas, koji je već do odmora imao osam asistencija, a cijela ekipa Baskonije, do tada, samo tri.

U trećoj četvrtini gosti iz Vitorije su se malo trgli i sa tri brze trojke smanjili na deset poena zaostatka, prilazili i na minus sedam, ali ipak više nisu mogli.

Najefikasniji u Fenerbahčeu je bio Bred Vonamejker sa 16 poena , dok je u Baskoniji isti skor imao Tornike Šengelija.

Najbolji igrač susreta je bio Slukas, koji je meč završio sa 10 poena i čak 11 asistencija, uz 4 skoka i jednom ukradenom loptom.

Obradović u ovom meču nije koristio Bobija Diksona, ni Meliha Mahmutoglua.