Zvezda šokirala Real u Madridu

Gosti su kontrolisali cijeli meč, zahvaljujući dobroj odbrani, sjajnom šutu za tri, izuzetnim kvalitetima veterana Tejlora Ročestija, Milka Bjelice i Pera Antića
8 komentar(a)
Real Zvezda košarka, Foto: Efe
Ažurirano: 01.12.2017. 22:09h

Crvena zvezda je odigrala najbolju utakmicu u gostima ove sezone, kada se najmanje očekivalo – “crveno-bijeli” su savladali Real u Madridu 87:83, ostvarili treću pobjedu, i to nakon pet poraza zaredom.

Realu je, pritom, nanijela čak peti poraz u Evroligi.

Gosti su kontrolisali cijeli meč, zahvaljujući dobroj odbrani, sjajnom šutu za tri (17-40), izuzetnim kvalitetima veterana Tejlora Ročestija, Milka Bjelice i Pera Antića.

Zvezda je trijumf u Madridu nagovijestila kada je četiri minuta prije kraja treće četvrtine povela 13 razlike - 60:47.

U posljednjih deset minuta ušla je sa plus devet, Real brzo prišao na minus jedan, a dva i 40 do kraja, nakon nekoliko ishitrenih napada i šuteva gostiju, Dončić je izjednačio – 79:79.

U uzbudljivoj završnici meč-viner bio je Pero Antić, koji je 7,7 sekundi prije kraja pogodio trojku, a prethodno je sjajnom odbranom zaustavio Dončića…

Ročesti je postigao 18 poena, Bjelica 16, Antić 11.

U timu Reala, Luka Dončić je meč završio sa 20 poena.

CSKA je lako izašao na kraj sa Barselonom – 92:78, dok je Panatinaikos bio bolji od Unikahe 82:71.