Budva slavila i u Podgorici, još pobjeda do duple krune

455 pregleda 0 komentar(a)
Ivan Zvicer protiv dvojnog bloka Budućnosti (Foto: Filip Roganović), Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 16.04.2019. 20:25h

Odbojkaše Budve još pobjeda dijeli do prve titule i uopšte prve duple krune u kratkoj istoriji novog kluba koji je osnovan prošlog ljeta, sa željom da se nastavi duga i uspješna tradicija ovog sporta u "metropoli crnogorskog turizma", koja je, na kratko, zaustavljena gašenjem Budvanske rivijere.

Nakon trijumfa u Budvi sa 3:0, izabranici Vladimira Vasovića su večeras slavili i u Podgorici protiv Budućnosti Capital Plaze, sa 3:1 i poveli 2:0 u finalnoj seriji.

Budućnost je u prvom setu igrala dobro do vođstva od 9:8, ali je onda stala. Na servis odličnoj japanskog tehničara Šuna Imamure, Budvani su napravili seriju od 9:0 i na 17:9 prelomili ovaj set.

Budućnost je mogla da izjednači u drugom setu, vodila je od početka do 18:15, ali je Budva izjednačila na 18:18, a onda je od 22:21 osvojila tri poena u nizu i stigla do vođstva od 2:0.

Ono što su ispustili u drugom, Podgoričani su iskoristili u trećem setu, iako je izgledalo da će gosti do maksimalne pobjede. Naime, Budvani su stigli do dvije meč lopte na 24:22, ali se Budućnost nije predavala. Pavićević je smanjio na 23:24, potom su gosti napravili dvije uzastopne greške (Imamura i Urtado), a onda je Blažo Milić izblokirao najboljeg pojedinca meča, Ivana Zvicera, bivšeg igrača Budućnosti, pa je domaćin smanjio na 2:1.

Umjesto da iskoriste osvajanje trećeg seta, izabranici Balše Radulovića su potpuno pali u četvrtom setu, Budva je od početka držala konce igre u svojim rukama, pa je od 7:6 "pobjegla" prvo na 11:6, a vrlo brzo je bilo i nedostižnih 19:8...

Budva, tako, ima šansu da za vikend na svom terenu stavi tačku na sjajnu sezonu.

Budvani su, naime ove sezone na dva fronta doživjeli samo jedan poraz, od Jedinstva u Bijelom Polju.

Budućnost Capital Plaza - Budva 1:3 (14:25, 21:25, 26:24, 14:25)

Podgorica - Dvorana: “Verde”. Gledalaca: 200. Sudije: Simonovska (Bar), Delić (Budva). Poeni iz napada: Budućnost 28, Budva 49. Poeni iz bloka: Budućnost 10, Budva 14. Poeni iz servisa: Budućnost 2, Budva 9. Servis greške: Budućnost 14, Budva 21. Greške: Budućnost 13, Budva 14.

Budućnost Capital Plaza: Dubak, Ristić 9, Oković 3, Peruničić 3, N. Radović 1, Hadžisalihović, Vlahović (libero), Jelić 3, Milić 10, Jovović, B. Radović, Pavićević 13.

Budva: Angelovski (libero 1), Bojić, Delić, Lečić 1, Radonić, Imamura 1, Zvicer 20, Jocić 12, Didović 17, Urtado 10, Jevtović (libero 2), Mili 7ć.