Kraft najbolji u Rašnovu

Austrijanac je pobijedio skokovima 103 i 97,5 metara, za koje je dobio 270,3 boda
476 pregleda 0 komentar(a)
Stefan Kraft, Foto: Fis-ski.com

Austrijanac Stefan Kraft pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u rumunskom Rašnovu.

Kraft, koji je juče bio treći, pobijedio je skokovima 103 i 97,5 metara, za koje je dobio 270,3 boda.

To je njegova četvrta pobjeda ove sezone, a 20. u karijeri.

Drugo mjesto, sa tri i po boda zaostatka, zauzeo je jučerašnji pobjednik, Nijemac Karl Gajger skokovima od 99,5 i 96 metara.

Njegov sunarodnik Konstantin Šmid bio je treći, a do prvog individualnog pobjedničkog postolja došao je skokovima 103 i 95,5 metara, za koje je dobio 260,2 boda.

Na četvrtom mjestu završio je Poljak David Kubacki (96 i 100), peti je bio Norvežanin Danijel Andre Tande (98 i 94,5), a šesti njegov sunarodnik Marius Lindvik (93 i 99).

Kraft je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 1.433 boda.

Gajger je drugi sa 1.315, a treći Kubacki sa 1.067 bodova.