Danska izbjegla šok u posljednjoj sekundi, Crna Gora 10.

Da je Rumunija savladala Hrvatsku, Maja Savić i drugarice bi bile na 11. poziciji, ali bi već juče prebrinule brige oko učešća na kvalifikacionim turnirima za Olimpijske igre
An Grete Norgard, Foto: Www.handballbrazil.com
Ažurirano: 13.12.2011. 00:01h

Japan je bio na pragu senzacije, koji bi zakomplikovao i put Crne Gore ka kvalifikacijama za Olimpijske igre. Ali, Danska se izvukla na nevjerovatan način - Suzan Torsgard je u posljednjoj sekundi izborila sedmerac, koji je realizovala An Grete Norgard i tako izborila produžetke.

U dodatnih dva puta po pet minuta, Skandinavke su postigle četiri, a primile tri gola i slavile sa 23:22.

Japanke su mogle da izbore novi 10-minutni dodatak, ali je Kristina Pedersen odbranila zicer Juko Arihame.

Da je Danska izgubila, Crnoj Gori bi samo jedan scenario odgovarao - da Norveška postane prvak svijeta i tako u London sa sobom odvede Švedsku, a da Angola odbrani titulu šampiona Afrike.

„Crvene” mogu da propuste jedan od tri kvalifikaciona turnira samo ako se Brazil pred svojim navijačima popne na krov planete, a Angola ne odbrani tron na Crnom kontinentu.

Crna Gora je, inače, prvi nastup na svjetskim prvenstvima završila na 10. mjestu.

Da je Rumunija savladala Hrvatsku, Maja Savić i drugarice bi bile na 11. poziciji, ali bi već juče prebrinule brige oko učešća na majskim kvalifikacionim turnirima, kao jedna od dvije dodatne ekipe iz Evrope.

„Vatrene” su, ipak, serijom 3:0 u posljednjih pet minuta stigle do pobjede protiv Rumunki (28:27) i ostavile Crnu Goru da strepi od scenarija koji je malo vjerovatan.

Dan preokreta obilježila je i Francuska, koja je u 46. minutu gubila 21:18 od Švedske, ali je sa šest uzastopnih golova trasirala put ka trijumfu (26:23) na utakmici u kojoj je dva puta imala minus četiri.