Roganović i Osmajić izgubili finale Emir kupa

Roganović je sa Al Kijadom poražen u Dohi u finalu Emir Kupa, najvažnijeg takmičenja u Kataru, od Al Sada 24:21 (15:6)
63 pregleda 2 komentar(a)
Ažurirano: 13.06.2013. 22:24h

Sreće je ponovo okrenula leđa Zoranu Roganoviću, ovoga puta zajedno sa Vladimirom Osmajićem – nakon drugog mjesta u prvenstvu (zbog slabije gol-razlike) i poraza u finalu Princ kupa (u oba slučaja ispred je završio El Džeiš), Roganović je sa Al Kijadom poražen u Dohi u finalu Emir Kupa, najvažnijeg takmičenja u Kataru, od Al Sada 24:21 (15:6).

“Zeleni” su meč, praktično, izgubili u prvom poluvremenu, iako su uspjeli da u finišu priđu na minus gol (21:20), nakon čega je Al Sad, najviše zahvaljujući sjajnom španskom golmanu Ombradosu, uspio da serijom 3:0 riješi meč.

Al Kijadu nije pomogao ni sjajni Roganović sa devet golova, najefikasniji akter meča. Vladimir Osmajić je prvih 20 minuta igrao i u napadu, ostatak meča je odradio odličan posoa u odbrani.

Nije se upisao u listu strijelaca, ali je na kraju mogao biti zadovoljan zarađenim “petroldolarima”, a posebno Roganović, koji je u Kataru bio od sredine marta, kao pozajmljen igrač švedskog Lunda…

Zbog finala Emir kupa, Roganović i Osmajić su preskočili meč sa Njemačkom u “Morači”…