Rukometašice Crne Gore na Olimpijskim igrama!

Pošto je Francuska savladala Japan 30:17 (13:7), Bojana i društvo sjutra će se protiv domaćina boriti za prvo mjesto u grupi, koje donosi mjesto u prvom šeširu na žrijebu
103 pregleda 48 komentar(a)
Rukometašice Crne Gore, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 26.05.2012. 14:46h

Svijet mora da se pazi, Crna Gora stiže na Olimpijske igre!

Fenomenalnom igrom tokom svih 60 minuta, rukometašice Crne Gore pregazile su Rumuniju sa 34:23 i izborile vizu za London!

"Soke, idemo u London", vikala je iz sveg glasa Jovanka Radičević kada je nakon utakmice zagrlila opet sjajnu Sonju Barjaktarović.

Najupečatljivija scena je viđena u 58. minutu, kada je Bojana Popović na klupi počela da plače, jer joj se napokon ispunila želja da nastupi na Olimpijskim igrama...

A ako budu igrale kao danas, izabranice Dragana Adžića na OI mogu da osvoje medalju.

Pošto je Francuska u drugom meču savladala Japan 30:17 (13:7), Bojana i društvo sjutra će se protiv domaćina boriti za prvo mjesto u grupi, koje donosi mjesto u prvom šeširu na žrijebu za Olimpijske igre.

Za to im je potrebna pobjeda.

Rumunija - Crna Gora 23:34 (13:17)

Lion - Dvorana sportova „Žerlan”. Gledalaca: 3.200. Sudije: Kasador i Nikolau (Portugal). Sedmerci: Rumunija 4 (4), Crna Gora 4 (4). Isključenja: Rumunija 6, Crna Gora 10 minuta.

Rumunija: Nikita (12 odbrana), PISLARU, Tolnai (jedna odbrana), Farkau, Perianu, Kintoan, Drutu 3, NEKITA 6 (1), BRADEANU 2, Ćućulete, MANEA 1, ARDEAN-ELISEI 6 (3), MEIROŠU, Kurea, ANI-SENOĆIKO 4, Vizitiu 1.

Crna Gora: Vukčević, BARJAKTAROVIĆ (16 odbrana), Milenković, MILJANIĆ 3, Pavićević, Radičević 5, ĐOKIĆ 5, Radović, A. Bulatović, SAVIĆ 4, POPOVIĆ 6 (3), Tošković, Nikčević 1, Lazović 1, K. BULATOVIĆ 7 (1), KNEŽEVIĆ 2.

24:16 Ardean-Elisei 7 m, 40.

24:15 Radičević 38. kontra (igračica manje)

23:15 K. Bulatović 38. (igračica manje)

22:15 Đokić 36.

21:15 Ani-Senoćiko 36.

21:14 Radičević 35. kontra

20:14 Popović 34. (igračica više)

19:14 Nekita 34. kontra (igračica manje)

19:13 Popović 7 m, 33.

18:13 K. Bulatović 7 m, 31.

Radičević na početku drugog poluvremena, kao i protiv Japan, ušla u igru umjesto Miljanić.

Crnu Goru još 30 minuta dijeli od Olimpijskih igara u Londonu. "Crvene" su odigrale fenomenalno prvu polovinu prvog poluvremena i stigle do sedam golova prednosti (12:5).

Rumunke su u nastavku agresivnom odbranom poremetile napad tima Dragana Adžića, a u igri ih drži sjajna Mirela Nikita na golu, koja je odbranila sedam šuteva.

Srećom, i Sonja Barjaktarović je izuzetno raspoložena, već je upisala devet odbrana...

0:1 Nekita 1.

Dan odluke - rukometašice Crne Gore protiv Rumunije traže pobjedu koja bi im donijela plasman na Olimpijske igre.

Ukoliko upiši i drugi trijumf u Lionu, samo bi neki nevjerovatan splet okolnosti mogao da zaustavi "crvene" na putu ka Londonu.

U slučaju da izgube, Bojana Popović i drugarice bi imale još jednu šansu sjutra protiv Francuske.