55 pregleda 0 komentar(a)
Sandra Toft, Foto: Ehf-euro.com
Ažurirano: 30.11.2018. 22:09h

U grupi A, sa kojom se ukršta Crna Gora, nakon 1. kola na vrhu su Srbija i Danska.

Tim Ljubomira Obradovića je u prvom poluvremenu uglavnom jurio prednost rivala, ali je u nastavku dominirao i stigao do ubjedljive pobjede protiv Poljske - 33:26 (13:14).

Katarina Krpež-Šlezak je bila najefikasnija u pobjedničkom timu sa 11 golova, a po pet su dale Jelena Lavko i Jovana Stoiljković.

Karolina Kudlač-Gloc je predvodila Poljsku sa šest pogodaka, pet je dala Kinga Gžib, a po četiri bivša igračica Budućnosti Kinga Ahruk i Aneta Labuda.

U velikom komšijskom derbiju, Danska je golom Trine Estergord pet sekundi prije kraja povela protiv Švedske 30:29, ali je Ane-Mete Hansen pokušala da spriječi protivnice da izjednače i dobila crveni karton.

Natali Hagman je imala šansu da donese bod, ali joj je Sandra Toft odbranila udarac.