Sudije uništile Hrvate, Njemci i Francuzi u polufinalu

3973 pregleda 11 komentar(a)
Kai Hefner slavi gol protiv Hrvatske, Foto: WOLFGANG RATTAY

Rijetko u kojem sportu sudije mogu da riješe utakmicu kao u rukometu. Žrtve su večeras bili rukometaši Hrvatske, kojima su Martin Gjeding i Mads Hansen praktično oteli šansu da se sa Francuskom bore za polufinale 26. Svjetskog prvenstva.

Danski arbitri su sudili nepostojeće probijanje Igoru Karačiću minut i po prije kraja i praktično poklonili pobjedu Njemačkoj (22:21).

I nije to bila jedina sumnjiva odluka, jer su Njemci često branili iz šesterca, a to sudije nisu željele da vide... Zato je u grupi 1 sve riješeno, u borbu za medalje idu Francuska i Njemačka.

Norveška je savladala Švedsku 30:27, ali će strepjeti do posljednjeg meča grupe 2 u Herningu.

„Vikinzi” su mogli da naprave veliki korak ka polufinalu, jer im je bila potrebna pobjeda od pet golova razlike da bi zavisili samo od sebe, a vodili su 22:15 u 37. minutu.

Ovako će morati da poraze Mađarsku, ali i da se nadaju da selekcija „tri krune” neće u posljednjem kolu savladati Dance sa tri ili četiri razlike, jer bi u tom slučaju bili najgori u krugu, jer su od jednog od domaćina SP izgubili 30:26.

Magnus Jendal je bio najefikasniji sa 11 golova, a Sander Sagosen je dao sedam i još podijelio pet asistencija. U poraženom timu su najbolji bili Hampus Vane i Andreas Nilson sa po pet pogodaka.

Danska je, pak, nakon sedmog trijumfa praktično u polufinalu i izbacio bi je samo poraz od bar pet golova razlike od Švedske...