Ubjedljiv poraz Budućnosti protiv Vardara

Domaćin je upisao drugi trijumf i obezbijedio prvo mjesto u A grupi, samim tim i plasman u finale turnira.
11 komentar(a)
Đurđina Jauković, Foto: Zrkvardar.mk
Ažurirano: 24.08.2017. 17:44h

Rukometašice Budućnosti porazom su počele takmičenje na prestižnom turniru - Trofej Vardara u Skoplju.

Crnogorski prvak izgubio je danas u drugom kolu A grupe od Vardara 26:15 (15:8).

Vardar je u prvom kolu, u kojem je Budućnost bila slobodna, slavio protiv ruskog Kubana iz Krasnodara 37:32 (19:16).

Makedonski prvak opravdao je ulogu favorita protiv podmlađenog podgoričkog tima, tokom cijelog meča bio je u vođstvu koje je na poluvremenu iznosilo sedam razlike (15:8).

Vardar je u 50. minutu prvi put stekao je prednost od 10 golova (22:12), a do kraja meča je razliku uvećao.

Domaćin tim je do pobjede vodila Andrea Lekić sa šest golova, dok su po gol manje postigle Jovanka Radičević i Andrea Penezić.

U podgoričkom timu Milena Raičević je sa četiri gola bila najefikasnija, dok je gol manje postigla Đurđina Jauković.

Budućnost će u trećem kolu, sjutra u 17 sati, igrati sa Krasnodarom.

U B grupi, Bukurešt je danas pobijedio Odenze 27:23. Rumunski tim juče je izgubio od Rostova 29:26.

Mečevi za plasman na programu su u subotu.

Pobjednici grupa, nakon tri kola i po dva odigrana meča, izboriće plasman u finale.

Drugoplasirane ekipe boriće se za treće, a trećeplasirani timovi za peto mjesto.

Pobjednik turnira osvojiće novčanu nagradu od pet hiljada eura, drugoplasiranom timu pripašće tri, a trećeplasiranom hiljadu eura.

Najavljeno je da će biti proglašeni i najbolji golman, igrač i strijelac turnira.