Kadeti protiv Hrvatske za peto mjesto, finale Srbija - Grčka

Izabranici Milana Ćirovića su slavili 10:9

10741 pregleda 2 komentar(a)
Ažurirano: 17.09.2021. 20:36h

Kadetska vaterpolo reprezentacija Crne Gore će igrati za peto mjesto na Evropskom prvenstvu na Malti.

Izabranici Milana Ćirovića su savladali Italiju 10:9, a u nedjelju će im u posljednjem meču na turniru rival biti Hrvatska (16.30) koja je bila bolja od Holandije 10:7.

Naša selekcija je samo jednom gubila u duelu sa "azurima", i to 1:0, a kasnije je u tri navrata ima po tri gola prednosti.

Bilo je 5:2, 9:6, a potom i 10:7 kada je mrežu zatresao Lazar Vukićević pet minuta i 10 sekundi prije kraja.

Italija je došla na minus jedan, imala i 15 sekundi da izbori peterce, ali se Crna Gora odbranila.

Neđo Baštrica je sa tri gola bio najefikasniji u našem timu, Vukićević je postigao dva, a po jedan Balša Vučković, Meldin Hadžić, Marko Bošković, Pavle i Danilo Krivokapić.

Crna Gora je u četvrtak u četvrtfinalu poražena od Grčke rezultatom 12:11, iako je u finišu treće četvrtine vodila 11:8.

Prije toga je sa dva trijumfa i remijem u grupi osigurala direktan plasman među osam najboljih - pobjeđivala je Ukrajinu (26:6), Holandiju (8:7), a remizirala sa Italijom 9:9 kada joj je bod donio golman Andrija Bjelica.

Na Malti će se za titulu prvaka Evrope boriti Srbija i Grčka.

Srpska selekcija je lakše nego što govori rezultat (12:10) eliminisala Mađarsku, jer je već početkom drugog poluvremena imala i šest golova prednosti.

Više neizvjesnosti je viđeno u duelu Grka i Španaca, na kraju su do finala stigli Heleni trijumfom rezultatom 11:8.