Zagrepčani slavili sa 8:7, Partizan bolji od Kotorana sa 9:6
120 pregleda 0 komentar(a)
VK Budva Vido Lompar, Foto: Wpolo.me
Ažurirano: 27.01.2018. 19:46h

Budva je pokazala zube favoritu, ali je opet ostala bez bodova.

Sada je bolja od ekipe Vida Lompara bila Mladost koja je u Budvi slavila rezultatom 8:7 i nanijela crnogorskom predstavniku deveti poraz u regionalnoj A1 ligi.

Budvani su tako ostali posljednji na tabeli sa samo jednim trijumfom (protiv Partizana), ali bi duel protiv "žabaca" mogao da bude dobra uvertira pred vjerovatno i presudnu utakmicu u borbi za opstanak - protiv Primorja u Rijeci koja se igra već u petak.

U neizvjesnom meču ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a zagrebački velikan je prvi put do prednosti od dva gola stigao sredinom posljednje četvrtine kada je poveo sa 7:5.

Budva se vratila golom Borisa Popovića, ali je Domagoj Zović iz peterca minut i 36 sekundi prije kraja donio novih plus dva (8:6) i najavio trijumf gostiju.

Budva je smanjila na 8:7 preko Branka Franete, kasnije je imala i napad za izjednačenje, ali je šut Sava Ćetkovića izblokiran...

Partizan kaznio loš početak Primorca

Primorac je prespavao prvih 13 minuta duela sa Partizanom, pa je poraz bio neminovan, iako je kotorski tim imao šansu na "Banjici".

Tim Petra Vica je izgubio sa 9:6, a prvi gol je postigao tek tri minuta prije kraja druge četvrtine kada je Bojan Paunović smanjio na 5:1.

Naš tim je stigao i do 5:3, kasnije je u dva navrata bio i na minus jedan (6:5, 7:6), ali nije imao snage za totalni preokret kojim bi preskočio „crno-bijele” na tabeli i preuzeo šesto mjesto.

Primorac je tako pao na osmo mjesto, nakon što je POŠK bio bolji od Primorja (10:9).

A2 liga: Kataro pobijedio Valjevo

Kataro je pobijedio treći put ove sezone u A2 ligi.

Izabranici Mirka Vičeviča su bili bolji od Valjeva sa 12:11, a gol odluke u Budvi postigao je Dušan Milaš poslije kontranapada sedam sekundi prije kraja.

Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a gosti su 44 sekundi prije kraja dobili igrača više i prokockali šansu da slave, nakon čega je Milaš pogodio za trijumf.

Milaš je sa četiri gola bio najefikasniji kod Kotorana, Nebojša Vušković je postigao tri, po dva Željko Dončić i Miroslav Perković...

Budva - Mladost 7:8 (2:1, 0:2, 2:2, 3:3)

Budva - Bazen "Dragan Trifunović". Sudije: Rak (Hrvatska, Ivanovski (Crna Gora). Igrač više: Budva 8 (3), Mladost 7 (2). Peterci: Mladost 2 (1).

Budva: Kralj (sedam odbrana i peterac), Manojlović, S. Ćetković 2, Vuksanović 1, Radonjić, Jusuke, Adžić, Maksimović, Vujašević, B. Popović 1, P. Ćetković 2, Franeta 1, Krivokapić, N. Dragović.

Mladost: Marcelić (12 odbrana), Radu, Zović 2, Bajić, Biljaka, Bukić, Marković 2, Lazić, Samardžić, Paškvalin, Traš 1, Bašić 2, Jukić, Miloš 1.

Partizan - Primorac 9:6 (3:0, 2:2, 1:3, 3:1)

Beograd - Bazen na "Banjici". Sudije: Obradović (Crna Gora), Raković (Srbija). Igrač više: Partizan 3 (3), Primorac 5 (2).

Partizan: Rističević (sedam odbrana), Kasum, F. Janković, Lukić, Lazić 1, Tomić 1, M. Janković 3, Andrejević 1, Manojlović 1, Radanović, Radonjić 1, Aksentijević 1, Belopavlović, Vučinić.

Primorac: Šubladze (četiri odbrane), Matković, Crepulja 1, Petrović 1, Gluhaić 2, Gopčević 1, Mačić, Vukmirović, Latinović, Grgurević, Vukasović, Paunović 1, Radnjić, Todorović.

Kataro - Valjevo 12:11 (3:3, 5:4, 2:4, 2:0)

Budva - Bazen "Dragan Trifunović". Sudije: Arnaut, Kontić (Crna Gora). Igrač više: Kataro 4 (2), Valjevo 3 (1). Peterci: Kataro 1 (1), Valjevo 1 (1).

Kataro: Mandić (četiri odbrane), Vušković 3, Uskoković, Marković, Jašović, Vuksanović, Krivokapić, Vujović 1, Milaš 4, Đurović, Dončić 2, Perković 2, Marinković, Mršić.

Valjevo: Spasojević (devet odbrana), Luka, Stanić 1, Lukić, Radulović 2, Rackov 1, Matović, Gligorijević 1, Arsenović, Bosić 2, Đorđević, Filipović 2, Brakočević, Mirković 2.