Bruka Bolonje: Čak sedam golova Napolija na "Dal'Ari"

Šest od sedam golova dali su Marek Hamšik i Dris Mertens
Lorenco Insinje Napoli, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 04.02.2017. 21:52h

Napoli je prošle sedmice razočarao protiv Palerma kod kuće (1:1), ali Napolitanci su definitivno spremni za okršaje sa Real Madridom u Ligi šampiona.

Jer, reakcija "azura" u Bolonji je bila za strahopoštovanje - tim Mauricija Sarija je deklasirao domaćina sa čak 7:1.

Na "Dal'Ari" je bilo svega, evrogolova, promašenih penala, crvenih kartona, ali će se meč pamtiti po partijama Mareka Hamšika i Drisa Mertensa, koji su upisali po het-trik.

Slovak je Bolonju načeo u 4. minutu, već u 6. je povisio na 2:0 Lorenco Insinje, a onda je reagovala ekipa Roberta Donadonija.

Болонья - Наполи 1:7. Обзор матча. Серия А 2016/17. 21 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Matija Destro je promašio penal, a onda su dva tima u svega nekoliko minuta ostala sa desetoricom - u Bolonji je isključen Adam Mazina, a u Napoliju Hose Kaljehon.

Bolonja je smanjila u 36. preko Vasilisa Torosidisa, ali je taj nalet odbio Dris Mertens i u 43. vratio plus dva.

U nastavku je sve bilo jasno - Mertens za 4:1, a onda dva puta Hamšik i opet Belgijanac potpisali su debakl Bolonje.

Nikada u istoriji Serije A Napoli nije dao šest ili više golova na gostovanjima.