Đenova osmi put zaredom pobijedila Lacio!

Dijego Peroti, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 09.02.2015. 22:00h

Lacio od septembra 2011. godine nije uzeo ni bod Đenovi u prvenstvenim utakmicama, a košmarna serija Rimljana protiv "grifona" je nastavljena i u 2015.

Đenovljani su slavili na „Olimpiku” sa 1:0 za ukupno osmu uzastopnu pobjedu protiv "nebesko-plavih" u Seriji A, a u posljednje četiri nisu primili ni gol.

Rijetke su ovakve serije u Italiji, pogotovo timova kakav je Đenova, ali Lacio očigledno ima problem kada za protivnika ima sastav sa "Ferarisa".

Večeras je bio dovoljan jedan momenat da utakmica bude riješena. Krivac je golman domaćina Federiko Marketi, koji je faulirao M'Bajea Nijanga za penal i direktan crveni karton.

Sa bijele tačke nije pogriješio Dijego Peroti u 29. minutu, a gosti su i u nastavku imali nekoliko velikih šansi preko Nijanga i Jaga Falkea da riješe pobjednika.

Đenova je ovim trijumfom prekinuli niz neuspjeha od sedam mečeva, dok je Lacio poražen drugi put zaredom nakon što mu je mjeru uzela Ćezena.