Dva gola Iguaina u prvom meču za Čelsi na "Stamford bridžu"

Dva gola Iguaina, dva gola Azara: Čelsi - Hadersfild 5:0
698 pregleda 0 komentar(a)
Gonsalo Iguain slavi prvi gol u dresu Čelsija, Foto: JOHN SIBLEY
Ažurirano: 02.02.2019. 19:07h

Fudbaleri Čelsija pobijedili su večeras na svom terenu u Londonu Hadersfild sa 5:0, u utakmici 25. kola Premijer lige.

Dvostruki strijelac bio je novi igrač londonskog tima Gonsalo Iguain, u 16. i 69. minutu, a dva gola postigao je Eden Azar, u prvom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena iz penala i u 66. minutu. Strijelac je bio još David Luiz u 86. minutu.

Čelsi je prekinuo niz od dva poraza, tokom kojih je primio šest golova, a nije postigao nijedan.

"Plavci" su četvrti na tabeli sa 50 bodova, a Hadersfild, koji je pretrpio 18. poraz u prvenstvu, zauzima posljednje mjesto sa 11 bodova.

Kristal Palas je pobijedio Fulam sa 2:0, golovima Luke Milivojevića u 25. minutu iz penala i Džefa Šlupa u 87. minutu.

Kristal Palas je prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede i sa 26 bodova zauzima 14. mjesto.

Fulam je pretposljednji sa 17 bodova, sedam manje Barnlija koji je prvi iznad zone ispadanja.

Barnli je odigrao neriješeno 1:1 sa Sautemptonom i osvojio važan bod u borbi za opstanak. Sautempton je poveo u 55. minutu golom Nejtana Redmonda, a konačan rezultat postavio je Ešli Barns u četvrtom minutu nadoknade vremena iz penala.

Barnli ima 24 boda na 17. mjestu, koliko ima Sautemtpon na 16. i Njukasl na 15.

Neriješenim rezultatom završena je utakmica Brajtona i Votforda, 0:0, dok je Vulverhempton na Gudisonu pobijedio Everton sa 3:1. Ta utakmica je bila na kratko prekinuta pošto je mačka ušla u teren.

Ranije danas Totenhem je pobijedio Njukasl sa 1:0.