Faktor Super Ronaldo za prvi bijeg Juventusa

Juventus je uvećao prednsot na čelu tabele na četiri boda
2801 pregleda 1 komentar(a)
CR7, Foto: Andrew Medichini

Juventus je napokon napravio prvi pravi bijeg u odnosu na Inter, jer je Stara dama pobjedom nad Parmom 2:1, došla do četiri boda prednosti.

Ukoliko slavi u zaostaloj utakmici sa Veronom, Lacio će preuzeti drugu poziciju sa tri boda manje do Juventusa.

Stara dama je slavila zahvaljujući nevjerovatnoj formi Kristijana Ronalda, koji je dao 11 golova u sedam posljednjih utakmica, a od Davida Trezegea 2005. godine, u Juventusu niko nije vezao sedam uuzastopnih utakmica u kojima je davao makar gol.

Portugalac je iskoristio prostor kod povrede Inglezea, da sa igračem više dođe do prosdtora za šut i pogodi za vođstvo Juventusa u 43. minutu.

Juventus je u nadoknadi poluvremena imao šansu ali je Aron Ramzi bio za malo neprecizan.

Drugo poluvrijeme je bilo neuporedivo sadržajnije, jer je Parma poravnala rezultat nakon kornera sa desne strane u 55. minutu, a Kornelijus je fantastično glavom pogodio mrežu.

Obje ekipe imale su potom svoje šanse, ali je Kristijano Ronaldo bio neuhvatljigv u 58. minutu kada je Dibala poslao pas u kazneni prostor i Stara dama je došla do prednosti, koju je uspjela da sačuva, au finišu je CR7 imao još tri šanse, ali nije kompletirao het-trik.