Het-trik Luisa Fabijana, 14. uzastopna pobjeda Barse

Ažurirano: 22.01.2011. 21:08h

Barselona je savladala Rasing sa 3:0, ostvarila 14. uzastopnu pobjedu, ali i pobjegla sedam bodova Real Madridu, koji večeras dočekuje Majorku.

Bila je to još jedna rutinska noć u Kataloniji, bez prevelike egzibicije. Pedro Rodrigez je već 2. minutu pogodio mrežu Rasinga, nakon čega je gost isključivo vodio računa da primi što manje golova, a domaćin da otalja posao do kraja.

Postignuta su tek još dva pogotka, Leo Mesi je realizovao penal (ispravio se za promašaj u četvrtak u Kupu protiv Betisa), a Injesta pogodio mrežu uz pomoć jednog defanzivca Rasinga, koji je skrenuo loptu.

Brazilac Luis Fabijano postigao je tri gola u pobjedi Sevilje nad Levanteom (4:1) u premijernom meču 20. kola Primere.

Ekipa iz Andaluzije je ubjedljivom pobjedom oživjela nadu da će na kraju zauzeti jedno od prva četiri mjesta i plasirati se u Ligu šampiona, ali i podigla samopouzdanje uoči obračuna sa Real Madridom u srijedu veče u polufinalu Kupa.

Prvi gol Fabijano je postigao u 27. minutu na centaršut Hesusa Navasa, drugi u 42. iz penala, a treći u 67. nakon gužve u šesnaestercu.

U strijelce se upisao i Eskude, dok je jedini gol za tim iz Valensije postigao Ćisko Eskude.

U posljednjem meču, Valensija je u 89. minutu golom Adurica savladala Malagau sa 4:3.