Konteov debi bolji od Hidinkovog povratka

Italija u Bariju savladala Holandiju u prijateljskom meču sa 2:0 - presudili golovi De Rosija i Imobilea
Antonio Konte, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 04.09.2014. 21:18h

Perfektan debi Antonija Kontea na klupi Italije, ne baš sjajan povratak Gusa Hidinka u Holandiji - "azuri" su na stadionu San Nikola u Bariju savladali "narandžaste" sa 2:0 u prijateljskom meču.

Možda je i Hidink dobro prošao, jer je njegova selekcija već od 3. minuta imala rezultatski minus (gol Ćira Imobilea), a od 9. i igrača manje, kada je isključen Martins Indi zbog skrivljenog penala. Sa bijele tačke pogodio je De Rosi, ali su se Italijani zadovoljili sa 2:0, pa u preostalih 80 minuta nije bilo golova...

Francuska je u Parizu u evropskom klasiku savladala Španiju sa 1:0, a presudio je gol Lorika Remija 17 minuta prije kraja. Belgijanci su u Liježi bili bolji od Australije sa 2:0, pogađali su Mertens i Vicel.

Prijateljske utakmice igrali su u susjedi - Hrvatska je na stadionu "Aldo Drosina" u Puli golovima Mandžukića savladala Kipar sa 2:0, dok je Bosna u Tuzli u prvom poluvremenu sve riješila protiv Lihtenštajna (3:0), rivala Crne Gore u kvalifikacijama.

Dva gola dao je Ibišević, a jedan Džeko.