"Merengesi" dočekali - Real šampion poslije pet godina

Real u posljednjem kolu savladao Malagu 2:0 i zadržao tri boda prednosti nad Barselonom, koja je pobijedila Eibar 4:2
65 pregleda 0 komentar(a)
real, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.05.2017. 20:01h

Pet godina su „merengesi“ čekali na ovaj dan – Real slavi titulu, prvu od 2012, ukupno 33. u istoriji.

Real je u posljednjem kolu imao zicer na „La Rosaledi“, protiv Malage, i već nakon 100 sekundi bilo je jasno da ga neće ispustiti.

Kristijano Ronaldo je udario pečat na šampionsku sezonu, 40. golom u svim takmičenjima, otvorivši put ka tituli.

Istovremeno, Barselona je priželjkivala čudo u Andaluziji, ali nakon gola Ronalda, stigao je i šok na „Nou kampu“ – Takaši Inui doveo je Eibar u vođstvo, i praktično je na početku posljednjih mečeva trka za titulu bila gotova.

Real je do kraja ovjerio trijumf, pogotkom Benzeme u 55. minutu iz ofsajda, za konačnih 2:0.

Малага - Реал Мадрид 0:2. Обзор матча. Ла Лига 2016/17. 38 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Real sada može mirno da se sprema za finale sezone, i duel sa Juventusom za pehar u Ligi šampiona, 3. juna u Kardifu.

To je meč velikog uloga za „kraljevski klub“, koji je posljednji put istovremeno bio prvak Evrope i Španije 1958. godine.

Real, takođe, ima šansu da postane prvi klub koji je odbranio titulu u Ligi šampiona, a računajući i stari format takmičenja, posljednji klub koji je dvije godine zaredom osvajao elitno takmičenje bio je Milan 1989. i 1990. godine.

Barselona je, s druge strane, na dostojanstven način i svom stilu završila sezonu.

Eibar je, naime, drugim golom Inuija poveo 2:0 u 54. minutu, a onda je uslijedio furiozni preokret – autogolom Hunke, golom Suaresa, te Mesija, koji je prvo pogodio iz penala, da bi završio goleadu u 92. minutu.

Argentinski virtuoz je ove sezone postigao ukupno 53 gola.

Mesi je, uz to, kod rezultata 1:2 promašio jedanaesterac.

Katalonci 28. maja igraju finale Kupa Španije, protiv Alavesa.

Ranije danas Atletiko je savladao Atletik Bilbao 3:1 u posljednjem meču na „Visente Kalderonu“, u kome je Stefan Savić odigrao 90 minuta.

Атлетико - Атлетик 3:1. Обзор матча. Чемпионат Испании 2016/17. 38 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Real, Barselona i Atletiko idu direktno u Ligu šampiona, Sevilja će u kvalifikacije, dok će u Ligi Evrope igrati Alaves, kao finalista Kupa, te Viljareal i Real Sosijedad.

Iz Primere ispadaju Hihon, Osasuna i Granada.