Mesi het trikom rastužio Gvardiolu, Bešiktaš šokirao Napoli

Velika noć za Lea Mesija na Nou kampu - Argentinac postigao het trik u pobjedi Barselone nad Mančester sitijem i postao najbolji strijelac Lige šampiona kada su u pitanju mečevi na domaćem terenu.
98 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 19.10.2016. 20:55h

Povratak na Nou kamp bio je rezultatski bolan za Pepa Gvardiolu. Bivši trener Barselone sa klupe Mančester sitija gledao je majstorije Lea Mesija, koji je tri puta zatresao mrežu "građana". Za kraj, Nejmar je začinio duel golom u 90. minutu, neposredno nakon što nije iskoristio jedanaesterac - Barselona - Mančester siti 4:0.

Bešiktaš je iskoristio krizu italijanskog šampiona i slavio u Napolju: Napoli - Bešiktaš 2:3.

Favoriti Arsenal, Bajern i PSŽ su bili ubjedljivi u mečevima sa Ludogorecom, PSV-om i Bazelom.

Atletiko je zadržao maksimalan učinak minimalnim trijumfom u Rostovu, Stefan Savić je odigrao svih 90 minuta.

Svi mečevi su završeni.

90. minut - vjerovatno posljednji gol večeras: PSŽ - Bazel 3:0.

90. minut - Nejmar se ispravio. Brazilac zaključio priču na Nou kampu, neprijatnu po Pepa Gvardiolu: Barselona - Mančester siti 4:0!

88. minut - Mesi iznudio jedanaesterac, koji je šutirao Nejmar. Rezervni golman Sitija Kabaljero sačuvao mrežu.

88. minut - Bešiktaš pred pobjedom u Napulju, ponovo je Abubakar zatresao mrežu Napolija.

86. minut - pogodite gdje je postignut pogodak. Naravno, u Londonu: Arsenal - Ludogorec 6:0, het trik Ozila.

84. minut - Bajern - PSV 4:1, i Roben se upisao.

83. minut - Arsenal - Ludogorec 5:0, Ozil drugi gol.

75. minut - na Nou kampu se igra deset na deset. Isključen defanzivac Barse Matje.

75. minut - Borusija (M) rješava pitanje pobjednika na Seltik parku, strijelac Han.

70. minut - Mesi - Mančester siti 3:0! 50. pogodak Argentinca na Nou kampu u LŠ - postao je rekorder elitnog takmičenja po broju golova na domaćem terenu. Bivši napadač Reala Raul postigao je 49.

68. minut - novi jedanaesterac za Napoli u meču sa Bešiktašom. Izvođač Gabjadini, koji je zamijenio Insinjea... Gol, Napoli - Bešitaš 2:2!

62. minut - Mesi drugi put rastužio Pepa Gvardiolu! Barselona - Mančester siti 2:0!

2-0 Lionel Messi Goal HD - Barcelona 2-0... by Zkrisz

62. minut - gol u Rostovu! Atletiko Madrid vodi golom Karaska!

62. minut - PSŽ lakše diše. Lukas savladao golmana Bazela Vaclika. PSŽ - Bazel 2:0.

Od 53. minuta Mančester siti na Nou kampu igra bez Klaudija Brava - bivši čuvar mreže Barselone isključen zbog igranja rukom van šesnaesterca.

Četvrti igrač "građana" koji je isključen u pet posljednjih mečeva sa Barsom.

59. minut - ne može da prođe bez Levandovskog. Bajern - PSV 3:1.

58. minut - Borusija (M) vodi u Glazgovu! Štindl!

57. minut - 4:0 za Arsenal protiv Ludogoreca, pogodio Ozil.

55. minut - 2:0 za Benfiku u Kijevu. Strijelac Servi.

Динамо Киев - Бенфика 0:2. Франко Серви от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Navijači Borusije (M) su bakljama dodatno osvjetlili Seltik park u Glazgovu.

51. minut - kakva prilika za četvrti gol u Napulju. Insinje nije iskoristio jedanaesterac, golman Bešiktaša Fabri uspješniji.

50. minut - Luis Enrike je već u prvom dijelu morao da "potroši" dvije izmjene na defanzivce. Zamijenjeni Pike i Alba zbog povreda.

48. minut - "tobdžije" raspoložene na Emiratima, Okslejd-Čembrlen zatresao mrežu bugarskog šampiona. Arsenal - Ludogorec 3:0.

46. minut - nastavljeno osam mečeva trećeg kola Lige šampiona. Prvi do gola mogao je da dođe Bajern, ali je Robert Levandovski promašio zicer.

Komentar bivšeg engleskog reprezentativca Fila Nevila za Radio BBC5 o meču na Nou kampu:

"Siti je dominirao u prvih i u posljednjih 15 minuta, ali je između bio traljav. Barsa ne liči na tim iz prethodnih sezona. Meč se može dobiti."

Posljednji od 11 pogodaka u prvih 45 minuta postigao je Volkot. Njegov šesti gol za Arsenal u posljednja četiri meča na Emiratima.

Poluvrijeme na mečevima trećeg kola LŠ u grupama A, B, C i D.

Barselona ispred Mančester Sitija za gol Lea Mesija, 13. u njegovih posljednjih 13. mečeva sa engleskim klubovima u elitnom takmičenju.

Napoli dominira u susretu sa Bešiktašom u Napulji, ali gubi 2:1. Arsenal siguran protiv Ludogoreca (2:0), a najviše golova viđeno je u Minhenu - Bajern u duelu sa PSV-om vodi 2:1.

Očekivano tvrdo u Rostovu, gdje u susretu ruskog predstavnika i Atletiko Madrida nema golova.

42- minut - četvrti gol u pet minuta, ovog puta u Londonu. Arsenal - Ludogorec 2:0, na semaforu je ime Tea Volkota.

41. minut - PSV, ipak, nije istakao bijelu zastavu u Minhenu. Bajern - PSV 2:1, strijelac za Holanđane Narsing.

40. minut - patio je Pari Sen Žermen protiv Bazela, ali je poveo. Gol Anhela di Marije na Parku prinčeva!

38. minut - Bešiktaš ponovo vodi pod Vezuvom! Nakon greške odbrane Napolija, mrežu zatresao Abubakar!

Još jedan statistički podatak o Mesiju, koji je postigao 13 golova u posljednjih 13 mečeva u LŠ sa engleskim timovima.

Nakon pola sata, miruju mreže u Glazgovu (Seltik - Borusija M), Rostovu (Rostov - Atletiko M) i Parizu (PSŽ - Bazel).

30. minut - drugi gol u Napulju. Ovog puta, raduje se Napoli - Mertens donio italijanskom vicešampionu izjednačenje. Napoli - Bešiktaš 1:1.

Evo i gola sa Nou kampa - zbunjena reakcija odbrane Sitija i odlučnost Mesija.

Барселона - Манчестер Сити 1:0. Лионель Месси от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

U svojih posljednjih 8 nastupa u LŠ Leo Mesi je postigao 10 golova.

22. minut - Bajern je vezao tri meča bez pobjede. Četvrti neće - Bavarci vode protiv PSV-a 2:0. Strijelac drugog gola Džošua Kimih.

17. minut - gol u Barseloni! Leo Mesi zatresao mrežu tima koji vodi njegov nekadašnji učitelj Pep Gvardiola. Barselona - Mančester siti 1:0.

Četiri gola postignuto je u prvih 15 minuta, najljepši u Arsenalu. Autor - Čileanac Aleksis Sančez.

rstv____arss___1 от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

14. minut - serija golova! Bešiktaš zaprepastio Napoli pogotkom Adrijana, Sančez na Emiratima otvorio Ludogorec, Miler zatresao mrežu PSV-a na Alijanc areni. Napoli - Bešiktaš 0:1, Arsenal - Ludogorec 1:0, Bajern - PSV 1:0.

10. minut - prvi gol večeras! Benfika vodi u Kijevu golom Salvija, sa bijele tačke. Prethodno, Antunješ srušio Gedeša u šesnaestercu.

Pep Gvardiola je na Nou kampu dočekan sa katalonskim zastavama.

7. minut - Bazel prijeti na Parku prinčeva. Nakon prekida, desni bek švajcarskog šampiona Lang pogodio prečku gola PSŽ-a.

5. minut - Napoli dominira u meču sa Bešiktašom. Domaćin već imao dvije sitaucije u šesnaestercu turske ekipe.

1. minut - počeli su mečevi u Londonu, Barseloni, Minhenu, Glazgovu, Kijevu, Rostovu, Napulju i Parizu.

Andres Inijesta igra 117. utakmicu u elitnom takmičenju. Rekorder Barselone Ćavi je osjetno ispred (151).

Kapiten Bajerna Filip Lam večeras nastupa u svom 100. meču u Ligi šampiona. Ispred njega je, kada je riječ o bavarskom klubu, samo legendarni golman Oliver Kan.

Večeras će biti dovršeno treće kolo Lige šampiona, mečevima u grupama A, B, C i D.

Derbi se igra na Nou kampu – kao trener Mančester sitija, Pep Gvardiola se poslije četiri godine vraća na stadion Barselone sa kojom je osvojio 14 trofeja.

Među njima i dvije Lige šampiona, 2009. i 2011. godine.

Koliko težak posao čeka njegov tim, govori podatak da je od engleskih klubova samo Liverpul pobijedio Barsu u gostima u elitnom takmičenju, i to prije devet godina.

Atletiko, sa crnogorskim reprezentativcem Stefanom Savićem u sastavu, gostuje Rostovu.

"Kolčonerosi" su od 2013. godine u 23 meča u LŠ sačuvali mrežu.

Mali navijač Seltika sa nestrpljenjem čeka početak meča sa Borusijom iz Menhengladbaha.