Neredi počeli u petom minutu, kulminirali nakon vođstva Olimpijakosa
3901 pregleda 0 komentar(a)
Atina
Atina

Netrpeljivost sa košarkaških terena dobila je nastavak u velikom fudbalskom atinskom derbiju, Panatinaikos - Olimpijakos.

Neredi navijača domaćeg tija pčeli su još u petom minutu, kada je ubačeni prednet pogodio jednog od rezervnih igrača Olimpijakosa, natavilo se nakon što su gosti golom Migela Gerera poveli u 53. minutu. Navijači Panatinaikosa tada su krenuli u sukob sa obezbjeđenjem, a policija je ispalila suzavac.

Njemački sudija Marko Fric je, d abi zaštitio igrače, prekinuo utakmicu u 70. minutu.

Panatinaikosu prijeti suspenzija stadiona i oduzimanje šest bodova, i to u danu kada je i košarkaški derbi dva tima registrovan rezultatom 20:0 u korist Panatinaikosa, pošto su košarkaši Olimpijakosa odbili da dođu na utakmicu ako im se ne obezbijede strane sudije. Kako čelnici košarkaške Lige nisu popustili, oni nisu došli a meč je riješen za zelenim stolom. Olimpijakosu je oduzeto šest bodova, a u slučaju da ne dođu na još jednu utakmicu, biće izbačeni u niži rang.