Partizan petardom ovjerio titulu

Beograđani savladali Mladost sa 5:0, po gol postigli Marko Janković i Nebojša Kosović
2 komentar(a)
Marko Janković i Nebojša Kosović, Foto: Www.partizan.rs
Ažurirano: 21.05.2017. 18:51h

Novi šampion Srbije u fudbalu je Partizan.

„Crno-bijeli“ su neočekivano izbili na vrh na tri kola do kraja, nakon što je Crvena zvezda poražen od Voždovca sa 3:2 i prednost nisu ispustili.

Nakon pobjeda nad Voždovcem (2:1) i Radničkim (3:1), timu Marka Nikolića je bio dovoljan i bod protiv Mladosti iz Lučana, ali je na punom stadionu u Humskoj 1 slavio sa 5:0 i proslavio 27. titulu.

Goste je načeo Leonardo u 18. minutu nakon odlične asistencije mladog reprezentativca Crne Gore Marka Jaknovića, da bi u 37. povisio Marko Jevtović sa 20-ak metara.

Leonardo je u 65. minutu postigao 24. gol i izjednačio se na čelu liste strijelaca sa saigračem Urošem Đurđevićem, a do kraja su pogodili i oba Crnogorca Janković (70) i Nebojša Kosović (81. minut).

Crvenoj zvezdi je tako uzaludno bilo što je sa 4:0 savladala Radnički, jer je ostala na tri boda zaostatka.

Partizan je zaslužio titulu, jer je u dva „vječita derbija“ ove sezone savladao najvećeg rivala, a u jednom igrao neriješeno, iako je Zvezda dala gol nakon što je lopta pola metra bila u autu.

Uzgred, Nikolićevim izabranicima je ovo bio 36. vezani meč bez poraza.