Poraz Bajerna u Minhenu, mladić sa Jamajke šokirao prvaka

Bajern Hansija Flika je prvi put primio gol, čak dva u prvom poluvremenu dao im je 22-godišnjak sa Jamajke
3902 pregleda 0 komentar(a)
Leon Bejli, Foto: Matthias Schrader
Ažurirano: 30.11.2019. 21:30h

Bajern je poražen na "Alijanc areni"! U spektakularnoj utaklmici bolji je bio Bajer 2:1.

"Farmaceuti" su bez kompleksa došli u dom sedmostrukog uzastopnog prvaka. Tako hrabar pristup iznenadio je domaćina a to je iskoristio 22-godišnjak sa Jamajke, Leon Bejli, koji je mrežu Manuela Nojera zatresao u 10. minutu.

Bajern je potom krenuo silovito, ali se ni Bajer nije prepao i pokazao je da je u sjajnoj formi i pun samopouzdanja.

Povezani članci

30. Novembar 2019.

Lajpcig na vrhu, Klinsman se vratio porazom

Ipak su Bavarci došli do gola, nakon sjajne akcije Miler je pogodio sa 20-tak metara u 34. minutu.

Ipak, samo minut kasnije sijevnula je strahovita kontra, i opet je Kevin Foland bio asistent a Bejli je ljevicom pogodio donji lijevi ugao gola Bajerna.

Ispostavilo se da je to konačan rezultat, iako je Nojer dva puta dobio duel oči u oči sa Dijabijem, a o podvizima golmana Bavaraca, Lukaša Hradeckog je suvišno trošiti riječi.

U posljednjih 15-tak minuta Bajern je imao igrača više nakon neopeznog starta Taha nad Kutinjom, tresla se i prečka gola Bajera, Hradecki je nekoliko puta sjajno odbranio za veliko slavlje gostiju.

Bajern je ostao na 24 boda, bod manje i utakmicu više od Menhengladbaha, dok je Lajpcig danas osvojio 27. bod.

Bajer je prva ekipa koja je Bajernu Hansija Flika postigla gol, čak dva u prvom poluvremenu, nakon četiri pobjede Bavaraca bez primljenog gola! Bajer ima 22 boda.