Remi Marseja i Liona, PSŽ izgubio u Bordou

Konačno je proradio i Divok Origi - belgijski napadač, koji je oduševio sve igrama na Mundijalu u Brazilu, dao je prvi gol poslije pet mjeseci i 13 dana. A onda je još dva puta tresao mrežu u pobjedi nad Renom (3:0)...
Marsej - Lion, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.03.2015. 22:18h

Na vrhu Lige 1 i dalje je gužva - u derbiju 29. kola, Marsej i Lion su odigrali bez golova, dok je Pari Sen Žermen izgubio na gostovanju Bordou (3:2).

Devet kola prije kraja, "lavovi" su prvi sa 58 bodova, "sveci" imaju dva manje, a tim iz Marseja 54.

Sve je moglo da bude još neizvjesnije, da su sudije u 83. minutu priznale gol tima sa "Velodroma". Naime, Dimitri Paje je šutirao glavom, a Antoni Lopeš krajnjim naporom zaustavio loptu.

Na nju je naletio Lukas Okampos i prebacio je preko linije, ali su arbitri pokazali da se igra nastavi. Morali su nešto da dosude - ili čist faul 20-godišnjeg Argentinca nad golmanom ili da priznaju pogodak. Oni su izabrali solomonsko rješenje...

Pari Sen Žermen je nakon šokantnog prolaska u četvrtfinale Lige šampiona (izbacio Čelzi) poražen u Bordou golom Dijega Rolana u 88. minutu.

Ludovik Sane je načeo Parižane u 16. minutu, da bi u 50. Zlatan Ibrahimović izjednačio.

Vabi Kazri je donio novo vođstvo domaćima u 70. minutu, ali je Šveđanin postigao novi pogodak, sada iz penala, samo pet minuta do kraja meča.

Ipak Urugvajac Rolan je samo tri minuta kasnije srušio "svece" za konačnih (3:2).

I tu nije stao - igrač Liverpula na pozajmici u Lilu je upisao het-trik u pobjedi “mastifa” nad Renom (3:0).

Origi je načeo rivala u 38. minutu, u 63. je iskoristio penal, da bi u 72. stavio tačku na meč.

Marka Baša je odigrao svih 90 minuta za domaći tim i to sa kapitenskom trakom, jer u sastavu zbog povrede nije bilo Rija Mavube.